| danytkd13 a întrebat:

Cum updatezi un telefon cu Android? Eu am un Galaxy S5660 Gio si am 2.3.3 si as vrea sa il Updatezbig grin...

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Pai faci in felul urmator iti trebuie un cablu usb asta sti banuiesc apoi Original Firmwares
1. Run Samsung S5660 Galaxy Gio Downloader.
2. Verifica aceste optiuni: Auto Reboot, Protect OPS, Reset Time.
3. Click PIT button si selecteaza: Gio_v1.0.ops
4. Click BOOT button si selecteaza : APBOOT_S5660xxxxx_CL940762_REV03_user_low_true.tar.md5
5. Click PDA button si selecteaza: CODE_S5660xxxxx_CL940762_REV03_user_low_true.tar.md5
6. Click PHONE button si selecteaza: MODEM_S5660xxxxx_CL928654_REV03.tar.md5
7. Click CSC button si selecteaza: GT-S5660-MULTI-CSC-Oxxxxx.tar.md5
8. Pune telefonul in Download mode: ( Apasa Volum Jos + OK + Power )
9. Conecteaza cablul la telefon si PC
10. Asigurate ca programul detecteaza telefonul
11. Click pe butonul start si asteapta programul sa termine de downloadat filele firmware in telefon
12. Dupa ce ai pornit telefonul dai o resetare cu acest cod *2767*3855#