| anonim_4396 a întrebat:

Cum v-ati gasit numele de utilizator pe TPU, e vreo poveste in spate?( Stiu ca e o intrebare ciudata )

48 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Numele meu vine de la profesorul meu preferat din Harry Potter, Lockhart Gilderoy.big grin In rest, nu e nicio poveste.

| AFR81 a răspuns:

Prenumele meu + numele de familie al jucatorului meu favorit de tenis si, in acelasi timp, idolul meu.

| YTBDrawingBase a răspuns:

Numele meu suna a ceva? :]]]] tie iti plac animeuri sigur :]]

| minrest a răspuns:

Fie spus cu tot respectul, dar raspunsul la intrebarea asta ar dezvalui prea mult din identitatea, atitudinea sau personalitatea unor useri, asa ca tocmai cei ce ar avea ceva interesant de spus nu vor raspunde. Vor raspunde doar cei cu nick-uri transparente.

| Mayhem666 a răspuns:

Iubesc anime-urile, si sunt nascut in '95, de aici a venit si numele. Dar asta e al doilea nume, am avut altul inainte, cand mi-am facut prima data contul, dar intram pe el o data la cateva luni, si cand am inceput sa intru mai des, adica zilnic, mi-am schimbat si numele, in asta pe care il am in prezent.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Si care era primul?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

E prea stanjenitor ca sa il spun.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Ok, inteleg!

| gemeni6226 a răspuns:

Numele meu de utilizator provine din prenumele meu dar am mai fost pe acest site cu alt nume de utilizator carminaburana43 dar acolo nu mai pot intra ca mi-am uitat parola iar e-mailul am sters asa ca nu-l mai pot recupera desi acolo eram pe pozitia 215. De atunci daca nu am mai intrat am ajuns pe pozitia 305.Numele carminaburana am luat de la titlul unei opere de Carl Orf.Deci a trebuit sa iau totul de la zero daca acolo nu am putut intra.Deocamdata sunt pe pozitia 1049 am ce munci daca vreau sa ma ajung.Dece opera carminaburana? Petru ca e vorba de soarta in acea opera soarta care se invarte ca o roata plus imi place teatralitatea corului de la inceput.Ce am simtit pe vremea cand am ales acest nume de utilizator s-a indentificat la maximum cu muzica acestui cor. https://www.youtube.com/watch?v=EJC-_j3SnXk

| Clorox a răspuns:

Este vorba despre o maicuta din American Horror Story, poza se refera la o maicuta din serial care pare buna si pura in exterior dar in interior este malefica, cred ca ti-ai dat seama dupa lacrimile negre. Numele... Se subintelege rolling on the floor

| syd2 a răspuns:

Povestea e atat de serioasa incat irelevanta
https://www.youtube.com/watch?v=-_c_1fAcfRs

| anonim_4396 explică (pentru syd2):

Te-ai lasat de trolling si ai dat-o pe filozofice? laughing

| syd2 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa iau asta " laughing " ca pe o insulta.
Non, asta nu-i filozofie, e un adevar quasigeneral.

| anonim_4396 explică (pentru syd2):

Poti sa o iei cum o vrei

| deeeaqq a răspuns:

Da, vrei să-ți spun povestea?

| anonim_4396 explică (pentru deeeaqq):

Da.
P.S. cred ca e o bacterie in aer fiindca de obicei nu ma intereseaza ce fac altii laughing

| deeeaqq a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai că e o poveste mirobolantă, dar dacă nu te interesează ce fac alții îți zic pe scurt.

Mă cheamă Andreea, îți dai tu seama mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru deeeaqq):

Nu o spuneam intr-un sens rau.
Ma refer la faptul ca eu urasc majoritatea oamenilor (e ceva normal) si nu stiu ce ma apucat de vreau sa va aflu povestile.
Te-am suparat? Imi cer scuze

| deeeaqq a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îți cere scuze, nu m-am supărat...

| anonim_4396 explică (pentru deeeaqq):

Okey happy
Pot dormi linistit (urasc sa fiu asa amabil )

| Deaad a răspuns:

Deaad vine de la vocalistul din trupa Mayhem, pe care il chema Dead(nume de scena), care s-a sinucis eventual.
https://www.youtube.com/watch?v=7IJovmgDJPY

| BlackRose03 a răspuns:

Da...Mi-am pus prima data nickname-ul SugarFree deoarece am vazut acum mai mult timp pe YouTube o melodie cu acest titlu pe care am iubit-o. laughing
Acum e asta pentru ca mno, m-am plictisit de ala si acu sunt in pana de idei.
Am mai avut conturi, fiecare nickname de pe fiecare cont are o poveste. laughing
Sunt aici de 2 ani si tot necunoscuta am ramas, csf...
Mi-as fi pus si eu numele unui personaj din anime, dar nu vreau sa par obse(fara suparare, nu ma refer la tine).

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Nu ma supar dar Arimoshi nu e numele nici unui personaj din cate stiu eu ^-^

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu,dar imi suna familiar.Cand il aud ma gandesc la un personaj din vreun anime fara ca acesta sa existe.Dar nu ma refeream strict la tine sau la numele tau.

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Am inteles

| Mieeez666 a răspuns:

Mancam nuci, mi-am pus numele "miez de nuca" pe-un forum si dupa l-am prescurtat in asta de acum. Iar 666 cred ca stii de unde vine.

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

6 e numarul meu norocos, 6 e data pe care m-am nascut si sunt numarul 6 la catalog TEORIE: EU SUNT ILLUMINATI SI TOT O DATA SI SATAN

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Piei, Satană!

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Îs nemuritor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubesc ciocolata și plâng mult, asa am ajuns la ciocolată cu lacrimi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dată de naştere.
asdfghjklmnbvcxzqwetyuil ^^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ascultam o melodie si un vers era ceva de genul "... ochi plini de sare " si cum eu aveam sare in ochi si nume naspa pe TPU ( extreme17 laughing ) a ramas asta. Btw : numele meu n-are nici-o treaba cu figura aia de stil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In literatura rusa. Poate ar trebui sa.l schimb in "Dama de pica"...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am terminat cartea lui Irving Stone despre Sigmund Freud care se numeste Turnul Nebunilor si Paria - in engl The passions of the mind. Freud este fondatorul psihanalizei care are la baza amintiri uitate din copilarie despre sex.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Usurel ca m-am udat.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Eu sunt genul de persoana careia nu ii place sa fie ca altii, deci am recurs la ironie.

| Scarbo a răspuns:

Am avut mai multe nume, dar hai sa vorbim totusi despre numele pe care-l am. "Scarbo" inseamna demon in limba franceza. Numele l-am luat de la o piesa de pian compusa de pianistul francez Maurice Ravel. Piesa face parte dintr-o triada de piese : Undine, Scarbo, Le Gibet; numiti demonii noptii.

| SERIALS a răspuns:

Imi plac serialele, logic big grin

| Crisstinayy12 a răspuns:

Numele meu e numele meu.

| Aslam a răspuns:

Aslam, numele meu real. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| AkiseAru a răspuns:

Mirai Nikki rolling on the floor

| RAMSES123 a răspuns:

Numele de pe grepolis happy

| Clorox a răspuns (pentru RAMSES123):

Ce ciudat, pe mine ma chema Ramasamses intr-un joc rolling on the floor

| ElenaWerman a răspuns:

Il ador pe actorul Logan Lerman si m-am gandit sa-mi pun numele Elena(prenumele meu real) Lerman dar apoi mi-am dat seama ca ar fi stupid ( ca si cum as fi de acord cu ideea de casatorie, yuch ); asa ca am stat sa-mi bat capul un minut la o mica inlocuire care sa sune dragut si-am gasit Werman, clarisimo. happy

| Audrey1912 a răspuns:

Al meu e inspirat dintr-un show tv american, Supernatural. Intr-un episod din primul sezon se poate vedea ca Sam, unul din personajele principale, are adresa de email "lawboy..." si asa ca am adaptat-o sexului meu si cu 67 care e anul de fabricatie al masinii din serial, Chevrolet Impala din 1967

| Anoni_Vasi_1999 a răspuns:

Connect with Facebook laughing