| anonim_4396 a întrebat:

Cum v-a afectat sanatatea psihica pandemia aceasta?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

In cel mai prost mod posibil: inca o dovada ca omul inca nu este apt in a trai intr-o societate... si, tipic, nesimtirea nu se mai termina.
O sursa veritabila de ineptii cretine si altii care s-o valorifice printr-un debit atroce pot concepe mai mult decat o alta "mama a prostilor care e mereu gravida", deci combinatia letala, numa' buna pentru cei mai cu obraz... asa, nitica instabilitate psihica.
Asa am ajuns aici; si n-a fost mare lucru. Avand in vedere faptul ca peste jumatate de Romanica este constituita din cele mai "simpatice" primate, bineinteles slab evoluate, cum sa te miri ca avem N cazuri si M morti?! Ei sa traiasca, 'cine e sa moara, aia e', nu asa spunea retardatul ala de "Teodosie"?

| domnulIordache a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu mai fi suparat, iepurasule, ca toate trec

| LPCTSTR a răspuns (pentru domnulIordache):

Ai gresit iepurasul.

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu m-a afectat cu nimic, nu am bagat in seama toate prostiile.
Probabil ca i-a afectat pe cei care s-au uitat la tv si au crezut tot.
Cei mai nostimi mi se par cei care porta masca si sunt singuri in masina, posibil sa stranute volanul...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu m-a afectat deloc. Lucrez de acasa de ani buni, iar faptul ca locuiesc intr-o casa cu curte si gradina plina de flori si plante, mi-a dat o raza de liniste si aer, de care m-am bucurat f mult.
Familia este cu mine, suntem linistiti cu totii, stam in curte, vorbim mult, depanam amintiri, facem planuri de viitor, samd.
De iesit am iesit fara restrictii, doar cu masca pe gura, si am facut cumpaarturi sau ne-am plimbat prin parcuri sau pe malul apei ori am sarit in masina si am mers sa vizitam alte locuri din imprejurimi.
Apoi, in Australia nu-i atat de rau ca in tara, nu a mai avut un caz de covid in 3 saptamani, abia de curand au aparut cateva cazuri, care sunt oricum in izolare. Viata merge inainte aici, chiar este un colt de lume unde este destul de safe sa traiesti pe pandemia asta.

| domnulIordache a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce profesie aveti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru domnulIordache):

Lucrez online

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu mi-a afectat sanatatea psihica pandemia happy

| anonimg a răspuns:

Eu sunt afectat in fiecare zi. Dar nu ma afecteaza atat de mult pandemia in sine cat proasta organizare (sau mai bine zis lipsa acesteia) a autoritatilor. Acestea de pe urma nici nu stiu cum sa explice poporului situatia. Si nici macar nu le trece prin minte ca sa angajeze un specialist care sa fie vocea guvernului. Dar cine se poate uita in gura unui guvern corupt? Aceasta ma afecteaza cel mai mult. Si sunt multi oameni care inca menajeaza guvernul, in loc sa declare pe fata lipsa de profesionalism a acestuia.

| oglindasultanului a răspuns:

Nu m-am simtit deloc razbunata, ci trista.

| Nirvanaaa a răspuns:

In mod negativ, ajunsese sa mi se dubleze norma de lucru. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era afectată de mult. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am resimtit pierderea unor rude destul de mult
mai ales ca primesc vesti proaste chiar in timpul sarbatorilor

psihicul nu. Inima