| gritt a întrebat:

Cum va dati seama daca un om este bun la suflet? Ce face mai exact?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil are o mica legatura cu carisma, as simti asta.

| Freya1 a răspuns:

Un om bun la suflet te ajuta,te asculta, încearcă să te inteleaga, nu te barfeste.
Ii ajuta pe altii, se comporta frumos, e bine primit mereu etc.

| LoveSleep a răspuns:

Ridica colacul când se pișă în benzinării.

Sau măcar capacul.

| Invictusman a răspuns:

Este darnic, generos, binevoitor, sincer, iertător, tolerabil etc. Îți poți da seama prin tonalitatea voci lui, vorbește mai calm, e chibzuit, răbdător.

,, Oamenii frumoși nu sunt întotdeauna buni, dar oamenii buni sunt mereu frumoși".

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă o persoană face asemenea lucruri, are un astfel de comportament cu siguranță nu este un om bun la suflet.

https://www.tpu.ro/......apt-copii/

Nu este greu să fi un om bun în viață cu cei din jurul tău, însă ca să fi așa trebuie să îți dorești tu personal, neinfluențat de nimeni din jurul tău și să te comporți frumos cu drag.