| Dorotheea21 a întrebat:

Cum va imaginati ziua 1 de dupa ridicarea starii de urgenta?
Ce veti face?

34 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Nu exista ziua 1 cum spuneau si ceilalti, trecerea o sa aiba loc treptat. Eu o sa ma intorc la viata mea obisnuita sper, insa foarte multi oameni o sa isi planga mortii, nu o sa stea sa petreaca. Eu cred ca dupa trececea virusului in lume o sa fie doliu, nu petrecere.

| Dorotheea21 explică (pentru Emazio):

Cu doliul sper sa nu ai dreptate, si daca tot vorbesc despre speranta, China cred ca trebuie sa primeasca atata oprobiu si atatea sanctiuni, pana vor renunta definitiv la consumul de animale salbatice.

| danbnz a răspuns:

Ies cu bicla si ma duc la munte!

| RAY a răspuns:

Bag 100 de km de mers pe jos daca trece corona asta o data, abia astept

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va exista ziua 1. Lucrurile vor fi progresive si toata lumea va fi precauta si distanta

| Drimmero a răspuns:

Realizezi ca e nevoie de o perioada de revenire care va dura cateva zile, poate chiar saptamani pana nu se mai inregistreaza cazuri pentru ca se poate recidiva.

Cu siguranta as merge la munte, la plimbari prin oras, gratare, petreceri, betii si multe d-astea/

| Freya1 a răspuns:

Fac o tură prin oras si apoi merg la pădure.Imi iau laptopul, ceva de mancare pe iubitul meu si ne uitam la un film in aer liber pe o pătură daca e vremea tot asa frumoasa.

| anonimg a răspuns:

Eu cred ca o sa ne obisnuim cu statul in casa, pana colo incat o sa fi nevoie sa se dea o lege ca sa iesim din case. laughing

| Celcestietot a răspuns:

O sa iasa toata lumea din case, o sa arunce in aer cu ce o sa aiba in mana si o sa se ia in brate happy. Ce voi face dupa perioada aceasta de,, plimbator''? Cel mai probabil o sa alerg putin.

| Dorotheea21 explică (pentru Celcestietot):

Oh, 'The Commander', sunt onorata de raspuns!hee hee
Cum ai facut sa iti iasa testul asa?

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Placerea a fost de partea mea, protagonistulewinking! Cum de am facut sa imi iasa testul asa? Am fost cat de sincer s-a putut, sangele albastru este de vina ^^.

| Dorotheea21 explică (pentru Celcestietot):

Cum te simti daca la o intrebare a ta, apare cineva pe care nu il suporti?
Ce reactie ai?

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Atata timp cat poarta Duhul lui Dumnezeu cu el/ea la acea intrebare, este foarte bine.

| Dorotheea21 explică (pentru Celcestietot):

Ce Duh?
duhul lampii poate!
Nu ma mai inteleg nici cu tine!hee hee

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

El, Duhul lui Dumnezeu, nu cel din lampa, ca nu traim aici o poveste laughing! M-am referit la bunatatea in adevaratul sens al cuvantului. Lasa, ca daca nu ma vei mai intelege, voi aparea inaintea ta si ma voi face inteleswinking.

| Simpatic a răspuns (pentru Celcestietot):

Mie imi place platonic de tipul asta ii place viata dar este si cu Dumnezeu, ortodox de-al meuwinking

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Crestinii impartasesc acelasi sentiment, legendele vor stii intotdeauna cum sa actioneze big grin

| Dorotheea21 explică (pentru Celcestietot):

'Legendele'? laughing

Titanilor!hee hee
Nu aveti asemanare in lume. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Da,,,legendele'' happy! Bine spus titani, noi detinem coordonatawinking.

| Frank51 a răspuns:

Ca oricare zi, mergem la scoala, facultate, munca, va fi cu mult mai greu decat daca nu ar fi fost situatia asta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sper să se deschidă șaormeria mea preferată.

| gemeni6226 a răspuns:

In ziua unu chiar nimic.Astept o saptamana si atunci o sa fac o plimbare in oras sa vad cum se simt oamenii.

| FreddieM a răspuns:

Nici prima de starea de urgenta nu risipeam timpul cu activități non esențiale vieții, iar acum suport foarte bine criza.
Fiind activ
profesional, stilul meu de viață nu s-a schimbat, deci ziua 1 va fi la fel pentru mine. Momentan nu mai alerg (fiind principalul meu hobby) dar nu din pricina restricțiilor, ci ca sufăr de o afecțiune medicala și sunt sub tratament iar recuperarea va dura ceva timp. Singurul lucru care-mi lipseste e sa reincep activitatea sportivă ( dacă îmi vor permite condițiile mele de sanatate).

| CleanHeart a răspuns:

O sa ma plimb happy

| Theo94 a răspuns:

M-as duce sa vad un film la cinema, as iesi la un biliard cu cineva sau la o cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până nu trece o perioadă de câteva săptămâni în care nu mai apar cazuri noi, eu nu o să merg niciunde în afară de supermarket.Şi acolo, voi merge cu mare grijă şi la prima oră ca să fie cât mai puţină lume.Chiar nu vreau să risc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

O să ies la plimbare și o să socializez cu prietenii și amicii.

| DoarAlin a răspuns:

O plimbare foarte lunga cu cainii mei. Nu au mai iesit din curte de cand a inceput izolarea, la fel ca si mine.

| UnderPressure a răspuns:

O întâlnire cu prietenii apropiați, cu măsurile de siguranță. Apropiați la doi metri. happy
Tu ce vei face?

| Dorotheea21 explică (pentru UnderPressure):

Cred ca voi merge in Herastrau si voi sta acolo toata ziua. love struck
Imi lipseste mult.

| DeeaCarmen a răspuns:

Cred ca prima zi o sa fie sigur la serviciu. Nu ca ce o sa fac prima zi, ci prima saptamana ca nu o sa am timp de cate vreau.
- iesit cu bicicleta
- iesit c u iubitul si prietenii
- sa ma plimb prin parc
- sa ma apuc iar de sala
- si sa mananc un fast food

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Cred ca o să fie cozi gigantice în padure. o sa iasa lumea la aer curat

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns:

Ma duc la scoala si sa ma plimb toate in acelasi timp daca s-ar puteahappy