| anonim_4396 a întrebat:

Cum vă place să citiţi? Câte o singură carte ori două sau mai multe cărţi în paralel? Care e numărul maxim de cărţi citite în paralel de până acum?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

3380.
Întreabă-mă ce carte nu am citit și îți spun.

| Freya1 a răspuns:

Nu citesc in paralel pentru ca vreau sa gust carte din plin.Sunt genul care imi fac imaginea despre ce se intampla acolo in cap ca sa inteleg mai bine si sa citesc cu placere, iar daca citesc in paralel nu fac altceva decat sa citesc o înșiruire de cuvinte anapoda.
De obicei citesc o carte intr-o saptamana sau doua daca am mai multa treaba (citesc seara mai mult) Asa ca nu am nevoie sa citesc in paralel nimic.

| Andreeush a răspuns:

Câte o carte pe rând.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De obicei o singură carte și nu stau să mă lungesc cu ea pe o săptămână. Dacă am pus mâna pe ea, în 2-3 e gata. Dar luna trecută am început mai multe și am rămas cu 3 neterminate sad cred că niciodată n-am mai făcut așa.

| PainTech a răspuns:

Cate o carte pana o termin.

"Care e numărul maxim de cărţi citite în paralel de până acum?"
Cred ca 2 sau 3, din care doar una ma interesa.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu-mi place sa citesc doua carti in paralel nici sa ma uit la doua filme de o data. Stiu sa ma dedic deodata numai unei carti.

| CleanHeart a răspuns:

Cate una doar si sunt la pagina 88.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una.
Daca îmi place, o citesc de mai multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O singura carte.

| Jus7t a răspuns:

Eu dacă nu citeam acum o carte mă apucam de toate de mărimea bibliei, credeți-mă pe cuvânt.
Deci n-ai cum să te abții frate.
Am văzut cuprinsul la toate, mi-a plăcut, de ce să mănânc rahat?
Da e una care merită citită manca ți aș plt, la modul cu ochelari de soare, scuipa-tă pe pagini ca să le poți da mai bine, să te uiți de sus la ea și să o întrebi "uuu, cine e pseudointelectualul tău?" Eu am niște fetish uri din astea mai ciudate.