| anonim_4396 a întrebat:

Cum vedeți apocalipsa? Ce sentiment va afișează aceasta apocalipsa? Ma interesează sa citesc descrieri si pareri cât se poate de interesante și concrete. Cel mai bun răspuns primește FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apocalipsa o văd. Clar o văd la orizont, o simt prin toți porii chiar dacă o cioată de omuleți se luptă să ne spele creierele că nu există.

Antihristul asta și dorește.

Mi-e frică de Apocalipsă, sincer, îmi e foarte frică, mai ales dacă e exact așa cum s-a prezentat și ar fi ca în filme ci dezastre umane și materiale colosale.

Mă îngrozesc că voi sta pe sub dărâmături, că draci ascunși vor veni să-mi sugă sufletul din trup, că se vor lupta să meargă cu ei.

O teorie prin Biblie spune că atunci când va veni Apocalipsa, demonii se vor preface în cunoscuții noștrii și vor țipa din exterior, la noi ăia baricadați prin case, ca să ne determine să ieșim afară și să pierim. Noi crezând că sunt ai noștri ne vom duce ca să-i salvăm chipurile.

Apoi mă și încântă, mă încântă deoarece mi s-a acrit de viața asta, boring, anostă, monotonă și în care la dracu nimic nu se întâmplă, iar când totuși se întâmplă e prea greu ori nu vine cum te aștepți, acel ceva happy așa că visez la zilele alea, oricum ador noaptea și întunericul, deci abia aștept să stăm în vremurile ales tunecoase, apoi aștept apocalipsa ca să ne unească cumva, mă simt așa de dezumanizată și dezmembrată de tot, încât am impresia că doar Apocalipsa ne mai poate uni. Iar ca să înțelegi ce vreau să spun pe final, recomand filmul Negura și BirdBox, acele filme în care erai obligat să stai în casă sau la adăpost, tu cu mai mulți, chiar și străini și să învățați să supraviețuiți unii cu alții acolo, î perimetrul ăla și să vă protejați de tot ce e în exterior, oamenii ăia învățau să se unească și să lucreze împreună. happy

Poate o Apocalipsă ne aduce și pe noi împreună și ne face să lucrăm împreună, nu unul împotriva celuilalt.

Și în filme erau și oameni egoiști care îi aruncau pe alții înaintea focului sau răului doar ca ei să mai aibă o clipă de salvare, așa că Apocalipsa, zic eu, va veni doar ca să ne arate nouă cine suntem cu adevărat (om sau șarpe).

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca pe un război civil în care oameni ucid pe alți oameni cu gândiri opuse lor și un asteroid ca bonus sau un virus care sa facă din oameni ucigași fără rațiune, eu la asta ma gândesc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La primele versete scrie așa. Am văzut, adică am avut o viziune. O vedenie, o halucinație. Așa o văd. Dus cu pluta pe teme religioase.