| strawberry03 a întrebat:

Cum vi se par oamenii care fac parte din LGBTQ si, cumva, tin foarte mult sa arate asta? Adica desi ceea ce ne diferenteaza e doar orientarea sexuala, ei tin mult sa isi exprime sexualitatea prin orice forma: limbaj, imbracaminte, comportament. Cum vi se pare asta? Nu ma refer evident la toate persoanele LGBTQ, ci strict la cele care se manifesta asa.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Aia sunt cei cativa pe care ii vezi in presa, exista mult mai multi oameni gay decat vezi tu la ceva parada sau eveniment. Mojoritatea trec complet neobservati. Cei pe care ii vezi tu toti inflorati si boemi sunt cativa mai tineri.

Ca sa facem o comparatie, si noi astia straight avem cocalarii si hipsterii care vor sa iasa in evidenta, de ce nu ar fi si oameni gay care sa faca asta?

| strawberry03 explică (pentru RoCkKiD):

Sunt de acord. Desi am observat ca multi sustinatori ai comunitatii, sustin uneori absolut orice manifestare. Daca tu spui ca nu ti se pare decent ca ei sa inceapa isi arate organe sau mai stiu eu ce, incep sa te atace ca esti homofob.

| RoCkKiD a răspuns (pentru strawberry03):

Exact, si chiar mai multi oameni sustin ca trebuie sa mergi la biserica cel putin o data la saptamana, sa te spovedesti si imparasesti constant, sa tii post vreo 2-3 luni pe an (nu stiu la cate zile ajungi in total dar sunt multe), fara alcoale, fumat, fara sa te uiti dupa femei, sa dai zeciuiala la biserica, fara sex premarital si multe altele.

Prefer cativa gay in curu gol.

Orice fel de chestie susti pe care o duci la extrem devine enervanta, fie ca esti sustinator al drepturilor LGTB/ femeilor, biserici, caini, paduri sau altceva. N-are treaba cu comunicatea gay are treaba cu a fi enervant in general.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cersetori de atentie in mare parte, nu vad nimic benefic din ceea ce vor sa arate, ba chiar penibil.

Daca au orientarea asta s-o tina pentru ei si nimeni vreodata nu va avea ce sa comenteze, Soarele nu se invarte in jurul lor niciodata, in lume si in viata de zi cu zi sunt probleme cu adevarat importante de care fiecare din noi ne ocupam, pe mine unul chiar nu ma intereseaza de persoana lor, mi se rupe,, vreau doar sa se pastreze decenta, asta tine si de educatie.

| Celcestietot a răspuns:

Din punct de vedere biblic, alte orientari fata de cele dintre un barbat si o femeie, sunt pacat. Biblia ne spune sa nu influentam intr-un mod negativ alte persoane.

| FreddieM a răspuns:

Ca si persoana normala care respecta si promoveaza LIBERTATEA, nu am motiv sa ma deraranjeze libertatea lor de expresie. De fapt a nimanui, poate fi musulman, gay, ortodox, cocalar, ungur etc.
Pace

Răspuns utilizator avertizat