| Indeeditworks a întrebat:

Cum vi se pare faptul ca anumite persoane sunt ele insasi online pe cand in real life sunt cine vor ceilalti sa fie?

10 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca vrei ca in real sa fii tu insati trebuie sa ai un grup care sa accepte asta, nu poti fii tu insati oriunde, cu oricine...

| Indeeditworks explică (pentru OldSoul):

Scuze greșeala mea ca nu am formulat întrebarea cum trebuia.ca sa fiu mai exactă era vorba despre cazul in care o femeie este nevoită sa joace un rol in familia ei (adică sa fie așa cum vrea soțul ei) si spre exemplu pe acest forum poate fi ea însăși?

| OldSoul a răspuns (pentru Indeeditworks):

Probabil este orbita de "iubire" sau de eventualele consecinte care ar exista daca ar fi ea insasi in preajma acestuia, aici ma refer, ca i-ar putea fi frica de o eventuala despartire, eventual daca exista copii acestia ar avea de suferit, altfel spus, ar fi limitata de diferenta lor de caracter, iar mediul exterior nu ii mai poate oferi sansa de a face o schimbare, sau cel putin o eventual schimbare ar aduce de la sine cateva sacrifici mari.

| Indeeditworks explică (pentru OldSoul):

Ai punctat foarte bine toate aspectele îți mulțumesc pentru răspunsul tău uite ca si o persoana mai mică de vârsta poate ajuta pe cineva mai matur

| OldSoul a răspuns (pentru Indeeditworks):

Ma bucur ca am putut sa te ajut, si sa stii ca varsta nu e totul, aparentele inseala mai mereu...

| Indeeditworks explică (pentru OldSoul):

Corect ai dreptate oricum eu nu sunt genul care se ia după aparente niciodată mersi frumos

| KamaSutra a răspuns:

Pai acele persoane sunt slabe, n.au incredere in ele.
Pe net au curaj sa fie cine sunt fiindca aici chiar daca te judeca cineva, nu e ceva grav si poti fi un "cocos", dar in real life, cum imediat se ia cineva de ele, devin gainuse si nu mai tupeul sa fie cine sunt de frica sa nu le fie judecata personalitatea adevarata.
Deci acesti oameni sunt slabi

| Mayar a răspuns:

Nu mi se pare, sunt convinsa ca acei indivizi sunt nsite nulitati, care nu au nimic in cap si in suflet, care nu au niste principii bine inradacinate, dupa care se ghideaza in viata, ci sunt nimeni si se inclina dupa cum bate vantul.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Mie mi se pare ca au 2 fete...sau sunt influentate de celelalte personae din jurul lor, mie mi se pare ca e invers, in viata reala au mii de fite si... online vor sa para oameni cu suflet, de treaba.

| angelcore a răspuns:

Poate pentru ca lumii ii este frica, incearca sa impresioneze in vreun fel. Aceste persoane pe care le descrii tu sunt persoane nesigure pe ele, care se astepta in orice clipa ca adevaratul/a el/ea sa nu fie placut. S-ar putea ca persoana respectiva sa fie bataia de joc a cuiva si prin incercarea de a le face pe plac sa nu se mai intample asta, apoi sa isi fi pierdut increderea in sine. Sper ca te-am ajutat.