| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare numele Ayana/Ayan? De ce copiii născuți în ultimii 5-10 ani au nume atât de ciudate?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Neobisnuit as putea spune. Ce nume au acesti copiii despre care vorbesti tu happy?

| syd a răspuns:

­­gen http­://youtu.be/iaWR6DiFHf0

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Părinții s-or fi inspirat de pe TPU.

| Justme1997 a răspuns:

Suna de parca ar trebui sa fie Ariana dar maica-sa vrea sa fie extra. Lucrez la o gradinita, cu greu mai găsești nume normale la copii.

| gemeni6226 a răspuns:

Unii parinti cred ca daca dau nume deosebite copiilor lor atunci acestia o sa devina oameni mai deosebiti ca altii.Dar un copil la fel de bine poate sa iasa din multime datorita calitatilor pe care le are daca se numeste Elena, Ioana, Maria, Anca si poate ramane in anonimat si cu un nume deosebit deoarece nu numele este cea care determina ceea ce ajungi in viata ci de talentele si ambitiile pe care fiecare le are.

| Eireann a răspuns:

Globalizarea. Eu zic ca e ok, poti sa ii pui ce nume vrei si sper sa evite situatia cand erau 5 baieti pe nume Andrei si 4 fete Raluca/Andreea sau Roxana intr-o clasa. Numele au si ele o moda, acum cativa ani Sofia era un nume la moda. Acum auzi nume in filme sau parintii lucreaza in strainatate si aud numele si le place cum suna. Eu locuiesc in Irlanda de Nord, aici numele e important, ca lumea isi poate da seama daca esti irlandez sau englez dupa nume asa ca majoritatea aleg nume neutre pentru copiii lor.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cred că unii au nume mai ciudate pentru că părinții lor se inspiră din telenovele și seriale.

| shareable a răspuns:

Asta ma intreb si eu. Azi am auzit pentru prima data Ayan