| anonim_4396 a întrebat:

Cumoasteti vreun site de matrimoniale gratis? Am 22 de ani si am zis sa-mi incerc norocul si acolo ca nu gasesc pe nimeni.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Stai cuminte cu asa ceva ca dai de baieti undercover cu floricele si rochite la poza de profil de ti-o iei in freza nasol. Ai 22 de ani,, care e graba pentru relatii, de ce tii mortis sa gasesti pe cineva? Speranta de viata e mai crescuta decat niciodata, nu mori dupa acum decat daca se petrece ceva neplacut si spontan dar mai putin probabil, traieste-ti frate viata, citeste, fa un sport, consuma-ti un hobby proferat, orice altceva, nici intr-un caz sa cauti pe site-uri sau aplicatii, cunoaste in realitate fete si vezi cam pe unde te situezi cu vreuna, ce se leaga, incearca cu mai multe sa vorbesti, sa le cunosti. Asta e un sfat mai mult decat realist decat sa te amagesc cu prostii de site-uri matrimoniale.

| Răzvi42 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu prea am prieteni si nu ies prin oras... sunt de la tara. Si pe aici nu prea gasesc pe nimeni.eu as vrea sa fac si copil de acum laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Lasa sa incerce, de ce nu? Un fost prieten acolo pe un site de matrimonoale a gasit, si a stat cu aia mult timp dupa ce s-au cunoscut.
Acolo s-au cunoscut, si apoi au iesit in real, n-au stat 100 ani pe net.

Daca nu stai n ani pe net, ala nu are interes sa se dea altceva pentru ca vine intalnirea in real relativ repede la diferenta de cateva zile maxim o saptamana! Asa ca aia e. Si oricum nu ar mai veni la intalnire daca minte, deci n-are interes sa minta.
Mint aia care stau cu lunile, anii doar pe net in relatie.

| Răzvi42 a răspuns (pentru Mosotti):

Bine zis.

| Mosotti a răspuns (pentru Răzvi42):

Pai normal, aia care nu arata bine, si nu-s atractivi gata aaa pe net e prostie domne, pai nu-l plac alea pe x, de aia il resping, ia sa-l placa, sa vezi atunci.
Si dupa aia se duc in real si patesc acelasi lucru! Ptr ca si pe net tot femeile din real sunt de fapt.

Ca dupa ce fizicul e validat, abia conteaza celelalte calitati, daca fizicu nu zice nimic, nici nu le mai intereseaza ce ai calitati.
Ca sa nu zic ca o gramada de derbedei au gagici misto, deci chestia cu comportamentul poate sa conteze mai putin, unii le bate si tot sta cu ei, ca-i plac f tare fizic.
Dar normal ca si comportamentul e un plus, dar de multe ori ele nu prea plac pe aia cuminti si cu comportament prea bun, asa ca.e clar.

Din contra, pe net te duci intr-o camera virtuala unde toti vor sa se cupleze, sansa e mult mai mare ca in real unde majoritatea-s cuplate dupa 20 ani in colo.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Daca voua va place sa pierdeti vremea si sa cautati marea ''dragoste'' pe niste site-uri ca alea, treaba voastra.

| Drimmero a răspuns (pentru Răzvi42):

Copil de la 22 de ani? Dar care e graba?

| Răzvi42 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai ce are? ca am bani si timp sa il crescwinking

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Pai vorbesti ca si cum aia de pe net sunt boti, sunt tot oameni.
Dar cum am zis, nu stai pe net 101 ani, stai f putin, va cunoasteti, schimb de poze actuale si relevante, si gata, dupa aia telefoanele si va vedeti in real, apoi vezi ce iese.

Dar aia care n-au noroc la femei mereu zic ca nu merge, ca e o prostie, dar aia care arata bine, au succes si in real si pe net si peste tot.
Asta e adevaru` ce sa mai ne ascundem.
Asa si prietenul meu programatorul, "aaaa e o porcarie domne, nu-mi mai pierd timpul, nu merge domne pe site, sunt neoameni, neseriosi".

A fugit de acolo si a dat de acelasi lucru si in real, nu l-a placut nici una, au iesit, erau reci, il bifase asa la datingul din real ca poate miroseau ca e bun de luat de prost, cand vedeau ca nu e loc, erau reci.
Asa ca hai sa fim seriosi.
Si fostul meu amic cu care ma duceam la sala inalt si aratos, pe sentimente a agatat 4 femei misto, si a iesit cu una cu care a si stat mult timp.
Asa ca...sigur ca sa ne mintim pentru unii e mai bine dar nu rezolva problema.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu, mie unul nu-mi surade ideea de a cauta pe net, in special in aplicatiile alea ca Tinder sau ce mai e acum de actualitate. Pierdere de vreme, trebuie sa fii extrem de disperat sa apelezi la d-astea, nu e de teapa mea asa ceva, voi faceti ce vreti pana la urma. Daca consideri ca asta vrei, baga mare, doar atat va pot zice sa aveti grija de cine/ce dati pe acolo.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Nu tinder, am zis doar site-uri de matrimoniale unde toti de acolo cauta relatii, nu Tinder, Instagram, FB, ca acolo da, e o porcarie.
Pe Tinder si altele sunt f multi care se prostesc, majoritatea au relatii, deci nu e deloc un loc bun de cautat relatii.

Si in real trebuie sa avem grija peste cine dam, nu doar pe net unde-s tot cam aceiasi oameni pana la urma, sau oameni ca oricare altii.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

In realitate ii mirosi mai bine pe oameni, iti dai seama cam ce fel de persoane sunt, eu cel putin ii citesc foarte bine fata-n fata, pe net poti sa fii oricine altcineva. Ideea e ca daca vrei sa pierzi vremea sa agati pe net e ok, dar nu e o solutie.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Pai iesi cu omul ala si vei vedea cum e, nu e problema. De unde mirosi? Ca se poate preface si se poarta f okey la suprafata si dupa aia te poate dezamagir grav.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Daca ai experienta la oameni ii mirosi, pe omul prefacut il recunosti de la o posta, faci conexiuni, vezi cand ceva nu se leaga, ii ginesti.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Da, si asa dar nu mereu, daca joaca f bine nu prea te mai prinzi, aia care sunt giniti nu joaca destul de bine. Aia destepti au grija sa se lege tot pana-si ating interesele.
Dar oricum ar fi, si daca stai pe net cateva zile, dupa aia iesi in real si il ginesti cum zici tu, deci e tot una, nu prea e vreo diferenta ca am zis, nu stai prea mult pe net.

| Mosotti a răspuns:

Www.matrimoniale.ro e gratis, da-i bice.

| Celcestietot a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa agati fete in realitate, ca pe internet poti da de masti la figurat si la propriu, din cauza sutelor de filtre si a machiajului, uneori se intampla sa nu fie persoanele din imagine, etc.

| TheGentleman a răspuns:

Publi24

| CarmenPaulaa a răspuns:

Bit.ly/sentimentE e gratis