| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti sau ati intalnit barbati care cred ca sunt femei sau femei care cred ca sunt barbati?

63 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Travestitii. se vad in public. Ii evit aia nu-s sanatosi la cap

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Aia o fac din prostie, de ce ai face reclama la asa ceva

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Au probleme de sanatate

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Nu au, pur simplu mai femini sau masculini, daca eu ma regasesc mai mult in universul feminim gata am probleme fii serios

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, asta se formeaza in primele 6 saptamani, ce nu inteleg uni este ca daca tu ca barbat te ai nascut in corpul gresit nu inseamna ca esti gay, poti fii o lesbiana dar esti in corpul gresit, eu unu nu simt nimic cand vad un barbat decat scarba, dar am mai multe in comun cu fetele doar ele ma atrag

| RAY a răspuns (pentru RAY):

, eu unu nu simt nimic cand vad un barbat dezbracat decat scarba, nu inteleg cum sa nu iti placa fetele astea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu exista asa ceva ca nasterea intr-un corp gresit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sigur ca exista

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu existe omule,ce am avea de castigat daca am minti, de exemplu stiu o fata care respingea papusile de mica, acum e lesby, e un mascul in corp de fata, aia te bate si pe tine

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da fapt, nu exista.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

As spune "ba da", dar nu prea are rost.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aha. "Ba da" nu e foarte convingator. La fel cum nici "sigur ca exista" nu e. Asta ce rost a avut?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici"nu exista asa ceva ca nasterea intr-un corp gresit" nu e ceva foarte covingator. Daca aduceai argumente, le-as fi contrazis pe alea.Cum ai facut o singura afirmatie nejustificata, ma rezum la a o contrazice pe ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma asteptam sa te legi de replica aia. Raspunsul e ca e problema mea cum aleg sa ma implic in schimburi de cuvinte cu cei cu care stiu ca n-o sa pot sa ma inteleg. Tu ai venit aici sa raspunzi neobligata de nimeni si sugerezi ca stii chestii. Ce anume te-a impiedicat sa explici de la bun inceput de ce crezi tu ca gresesc?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Raspunsul e."
Nu te-am intrebat nimic.
Ai scris o afirmatie de un rand, n-avea sens sa-ti fac o lista de contraargumente din prima.
Nici acum nu are sens, de altfel.Nu e ca si cum te-as covinge de un fapt incert.Incongruenta de gen exista, singurul aspect discutabil e daca se incadreaza in categoria tulburarilor de identitate sau nu.Din moment ce exista persoane care afirma ca nu se identifica cu sexul lor biologic si s-a dovedit ca structura anatomica a encefalului lor este similara sexului opus, nu se mai pune problema daca exista sau nu.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Pustiule, informeaza-te si dupa comenteaza.
Cauta pe google trangender sau transexual si citeste despre asta.
Uita-te si la acest video https://www.youtube.com/watch?v=Tk2AiArft8I

Seara faina!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu existe? Pai Trans ce-s? Sunt nascuti in corp gresit, se nasc femei dar ei se simt barbati si vor sa devina barbati adica exact ce am cunoscut eu, dar si invers, barbati care se cred fete.
Acu o problema la creier care le dicteaza ca-s sexul opus celui natural.
Daca nu se transforma multi au disforie de gen, se simt prost, si deci trebuie sa rezolve treaba.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Foarte prost moment ti-ai ales sa incerci sa te dai si tu mare scula in fata prietenei tale.

Ai 19 ani, popondețule. Esti semnificativ mai mic decat mine.
Pastreaza pentru tine informatiile alea si explica ce am spus gresit in raspunsul caruia i-ai dat tu replica.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Apropo, sa ma anunti daca ai nevoie sa te invat din nou lucruri de baza despre lume. https://www.tpu.ro/go-to-answer/17803798/

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai vorbit despre un raspuns de-al meu. Era treaba mea sa aduc putina lumina asupra lui indiferent ca iti convine tie sau nu.

Bine, putem sa ne intrecem: Ideea ca genul unei persoane se dezvolta inainte de nastere si este independent de sexul acesteia, ca poate sa existe asa ceva ca un barbat intr-un corp de femeie, n-are nicio baza stiintifica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"ideea.n-are nicio baza" Ti s-a mai zis ca te pricepi la argumente?
Morfologia creierului specifica sexului opus intalnita la unele persoane e o baza stiintifica suficienta.Asta fiind doar un exemplu.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legătură are vârsta cu ce am zis eu?

Aștept un argument contra.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Are, pentru ca cuvintele au un obicei nastrusnic de a insemna chestii. Sper ca nu te-am naucit. Nu poti sa vii tu in fata mea si sa imi zici "pustiule".

Esti foarte amuzant. Nu ai de ce sa astepti tu asa ceva de la mine. Ce ar trebui sa faci e sa iti justifici aparitia la intrebarea mea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu exista nimic care sa demonstreze ca diferentele dintre creierele persoanelor transgender si ale persoanelor care nu sunt transgender sunt ceea ce ii fac pe acei oameni sa fie transgender sau nu. Dar probabil ca o periculoasa de pe TPU sa stie mai bine decat niste specialisti de la Johns Hopkins cand vine si da de la ea asa un "e o baza stiintifica suficienta". Nu stiu daca iti dai seama dar ai spus ca genul e si el tot biologic. Ceea ce e in contradictie cu transgenderismul si cu ceea ce sustine OMS despre gen.

Sa nu crezi ca a trecut neobservat efortul tau de la inceput de a-mi zice si tu ceva dupa raspunsul de zilele trecute. Sper ca acum te simti mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma asteptam sa mi-l dai pe McHugh drept exemplu.
Conform oms-ului si dsm-ului V, transgenderismul e considerat incongruenta de gen.Nu boala sau tulburare mintala cum afirma ilustrul doctor de la Hopkins.
Printre primele institutii care au practicat operatia de schimbare de sex si tratamentul hormonal pentru adolescenti trans se numara si Hopkins, care a afirmat in repetate randuri ca sustine drepturile (inclusiv cel la ingrijire medicala corespunzatoare) a persoanelor lgbtq si indeosebi a transgenderilor, prin primsa operatiei/hormonilor. Dupa cum stii si tu, probabil.McHugh a fost si el un sustinator, dar si-a schimbat de curand opinia.Stiu actuala lui parere, nu sunt de acord cu ea, dar n-are relevanta ce cred eu.
Exista multe alte studii si alti specialisti care afirma ca exista diferente intre genele (si creierele) persoanelor trans si a persoanelor care nu sunt trans.Descoperirea asta contrazice afirmatiile lui McHugh, cum ca transgenderismul ar fi doar in capul persoanelor cere se autoproclama asa si e doar modul lor distorsionat de a se raporta la realitate. Exista si studii care afirma existenta unor deosebiri ale aspectului exterior intre barbatii trans si cei care nu sunt trans.Ma refer la trasaturi.Care din nou, sugereaza ca e mai mult decat o parere de-a lor ca ar fi trans.
Mi-e lene sa-mi recitesc raspunsurile sa vad unde crezi tu ca am sugerat ca genul ar fi tot determinat biologic, oricum, nu e asa.
Speram sa treaca neobservat...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vad ce relevanta are ca Hopkins a fost printre primele institutii care a practicat ceea ce numesti tu "schimbare de sex".
Nu am mentionat OMS pentru ca as lua in serios ce are de spus in problema transgenderismului cand acelasi OMS sustine printre altele ca sexul e atribuit la nastere.
McHugh a inchis clinica unde sa faceau operatii de schimbare de sex acum 40 de ani, nu de curand.
Cand am spus "Nu exista nimic care sa demonstreze..." nu m-am referit la ce a facut McHugh acum 40 de ani, ci la https://www.thenewatlantis.com/publications/preface-sexuality-and-gender

"Exista multe alte studii si alti specialisti care afirma ca exista diferente intre genele (si creierele) persoanelor trans si a persoanelor care nu sunt trans."
Nu stiu la ce te referi iar ideea ca "exista" nu stiu ce diferente nu contrazice deloc raportul la care am facut referire pentru ca ceea ce se sustine in el si ce am spus la inceputul raspunsului anterior nu e bazat pe premisa ca nu exista nicio diferenta.

"Mi-e lene sa-mi recitesc raspunsurile sa vad unde crezi tu ca am sugerat ca genul ar fi tot determinat biologic, oricum, nu e asa."

Eu: "Ideea ca genul unei persoane se dezvolta inainte de nastere si este independent de sexul acesteia, ca poate sa existe asa ceva ca un barbat intr-un corp de femeie, n-are nicio baza stiintifica."
Tu: "Morfologia creierului specifica sexului opus intalnita la unele persoane E O BAZA STIINTIFICA SUFICIENTA."

In incercarea nestiintifica de a separa sexul de gen, OMS sustine ca genul e o constructie sociala.
Daca genul cuiva e undeva in creier si se dezvolta intrauterin, cum spui tu, atunci nu e o constructie sociala. Daca e innascut si undeva in creier, atunci e biologic.

In fine. Discutie care nu ajunge nicaieri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Daca genul cuiva e undeva in creier si se dezvolta intrauterin, cum spui tu"
N-am spus ca s-ar dezvolta intrauterin.Sau mai bine zis exclusiv intrauterin.
"By contrast, gender identity is a social and psychological concept that is not well defined, and there is little scientific evidence that it is an innate, fixed biological property."
Deci...OMS-ul nu "sustine", ci are dreptate cand afirma ca sexul e determinat biologic si genul nu sau cel putin nu in toalitate. Morfologia creierului la care faceam eu referire n-a fost studiata la nou-nascuti, ci la adulti.Nu se poate determina cu exactitate cand s-au produs acele schimbari morfologic sau care au fost factorii care au determinat schimbarea(psihologici, de mediu, poate si genetici).
OMS-ul si raportul citat de tine nu se contrazic din punctul asta de vedere.Si eu am afirmat acelasi lucru.
Nu e genul de discutie care poate ajunge undeva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"N-am spus ca s-ar dezvolta intrauterin."

Din nou:
Eu: "Ideea ca genul unei persoane SE DEZVOLTA INAINTE DE NASTERE SI ESTE INDEPENDENT DE SEXUL ACESTEIA,..., n-are nicio baza stiintifica."
Tu: "Morfologia creierului specifica sexului opus intalnita la unele persoane E O BAZA STIINTIFICA SUFICIENTA."

Exact aia ai spus.

"OMS-ul si raportul citat de tine nu se contrazic din punctul asta de vedere.Si eu am afirmat acelasi lucru."

Cand am vorbit de contraziceri cred ca e destul de clar la ce ma refeream. Nu te mai fa ca nu intelegi.

"Morfologia creierului la care faceam eu referire n-a fost studiata la nou-nascuti, ci la adulti.Nu se poate determina cu exactitate cand s-au produs acele schimbari morfologic sau care au fost factorii care au determinat schimbarea(psihologici, de mediu, poate si genetici)."

Atunci de ce ai mai spus ca "morfologia creierului specifica sexului opus intalnita la unele persoane e o baza stiintifica suficienta." pentru ideea ca "genul unei persoane se dezvolta inainte de nastere si este independent de sexul acesteia"?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Majusculele nu demonstreaza nimic, sunt doar enervante, citesc la fel de bine si in lipsa lor.
"Ideea ca genul unei persoane SE DEZVOLTA INAINTE DE NASTERE SI ESTE INDEPENDENT DE SEXUL ACESTEIA,..., n-are nicio baza stiintifica." Punctele tale de suspensie inlocuiesc jumatate de fraza, care schimba sensul per ansamblu.O fraza injumatatita si scoasa din context nu mai e un argument, e doar interpretarea ta.
Fraza suna asa: "Ideea ca genul unei persoane se dezvolta inainte de nastere si este independent de sexul acesteia, ca poate sa existe asa ceva ca un barbat intr-un corp de femeie, n-are nicio baza stiintifica".
Morfologia creierului specifica sexului opus intalnita la unele persoane e o baza stiintifica suficienta in totalitate pentru ideea ca genul e indepndent de sex si ca poate sa existe asa ceva ca un barbat in corp de femeie sau invers.Si este suficienta si pentru a sugera posibilitatea ca unele(sau 0, 1%sau 99%)din discrepantele dintre creierul unei persoane trans si cel al unei persoane care nu e trans sa se fi produs in viata intrauterina.Deci suficienta in mod clar pentru 80% din ipoteza ta, restul putand varia.
N-am specificat pentru ce anume este morfologia creierului o baza suficienta.Din moment ce tu ai enumerat mai multe ipoteze mai mult sau putin distincte, puteai sa ma intrebi la care ma refeream, nu sa presupui tu la intamplare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Rolul majusculelor e sa iti fie si tie clar ce chiar tu ai spus. Am zis eu ca demonstreaza ceva? Nu? Atunci nu mai fa presupuneri doar asa ca sa poti sa dai si tu replici pe care le consideri tu taioase.

Da... de fapt nu e o baza stiintifica pentru nimic din ce spui tu doar asa pentru ca spui tu ca e. Dar cred ca e de la periculosenie. Avand-o din plin, stii tu mai bine si poti sa demontezi in 10 cuvinte raportul unor amarati ca Lawrence S. Mayer si Paul R. McHugh, care nici macar n-au cont pe TPU.

Ar fi trebuit sa specifici tot ce crezi tu ca era de specificat. Ce te face sa crezi ca e treaba celorlalti sa se asigure ca esti tu clara in ce spui?

Discutie fara rost.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Era si inainte o discutie care nu ajungea nicaieri si tot ai continuat-o.
Am facut o afirmatie, nu o presupunere.Asa cum ti-am spus ca majusculele nu demonstreaza nimic, puteam sa-ti spun si ca ninge.E o simpla propozitie pe care tu o interpretezi drept o presupunere.
Periculosenie? Aduce mai mult a dragalasenie, decat a periculozitate.
"poti sa demontezi in 10 cuvinte raportul unor amarati ca Lawrence S.Mayer si Paul R. McHugh"
Da, asta incercam sa fac.In sfarsit ti-ai dat seama.
"[...]Stiu actuala lui parere, nu sunt de acord cu ea, dar n-are relevanta ce cred eu." Care parte demonteaza raportul? Aia in care spun ca parerea mea legata de teoria lui n-are relevanta?
Nu am contrazis nicaieri raportul sau afirmatiile celor 2, ti-am spus ca existia si alte dovezi, studii, cercetatori renumiti cu pareri distincte.Rareori exista un punct de vedere universal in valabil in domenii precum psihiatria.
Ar fi trebuit. Daca n-am fost clara, ar fi trebuit sa ma intrebi, nu sa compensezi eventualele neclaritati cu presupuneri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De la bun inceput ai simtit nevoia sa spui ca n-are niciun rost si totusi esti aici.

"Am facut o afirmatie, nu o presupunere."
Afirmatiile mai pot sa aiba implicatii.
Tu vrei sa spui ca de fapt prin "majusculele nu demonstreaza nimic" nu voiai sa spui nimic, chair si asa, subtil, despre faptul ca am folosit eu majuscule. Ca e o simpla afirmatie ca cerul e albastru sau ce altceva mai vrei tu. Aha, sigur. Atunci de ce nu mi-ai spus ca cerul e albastru sau altceva? De ce te-ai apucat sa imi scrii ce mi-ai scris despre majuscule?

"Da, asta incercam sa fac.In sfarsit ti-ai dat seama."
Mi-am dat seama acum vreo 10 raspunsuri daca n-ai observat.
Mai incearca.
Ce spui tu, asa foarte, foarte vag, e in contradictie cu scrie in acel raport.

"ti-am spus ca existia si alte dovezi, studii, cercetatori renumiti cu pareri distincte"
Ai zis foarte multe, fara sa spui exact la ce te referi si fara nici cea mai vaga referinta la multimea de studii pe care le tot invoci.

"Ar fi trebuit. Daca n-am fost clara, ar fi trebuit sa ma intrebi, nu sa compensezi eventualele neclaritati cu presupuneri."
Foarte amuzant cum insisti sa spui ca atunci cand ai zis "morfologia creierului samd", nu te-ai referit la tot ce spusesem eu. Sigur.
Tu ai spus ca nu ai fost clara, nu eu.
E treaba ta sa te asiguri ca esti clara, nu a mea, cand chiar tu esti cea care considera ca nu a fost clara.

Hai ca nu-mi place sa vorbesc despre ce ai spus sau ce nu ai spus tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"De ce te-ai apucat sa imi scrii ce mi-ai scris despre majuscule?"
Ca sa nu le mai folosesti. Aparent a functionat.
"Ce spui tu, asa foarte, foarte vag, e in contradictie cu scrie in acel raport." Nu e, doar vrei sa fie.
"Ai zis foarte multe, fara sa spui exact la ce te referi si fara nici cea mai vaga referinta la multimea de studii pe care le tot invoci." Pentru ca nu e ca si cum as avea avea la indemana un folder" cercetari transgenderi" cu toate cartile/articolele/publicatiile pe tema asta pe care le-am citit vreodata.
https://jagwire.augusta.edu/......ansgender/
https://www.sciencedaily.com/releases/2018/05/180524112351.htm
https://news.usc.edu/158899/transgender-research-usc-brain-gender-identity/
http://www.rki-i.com/......10ed.2.pdf
" Tu ai spus ca nu ai fost clara, nu eu." Nu, tu ai spus asta si eu nu te-am contrazis.
Nu-ti place? Ciudat.Tot ce spui sugereaza contrariul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Nu e, doar vrei sa fie."
De fapt, e.

"Nu, tu ai spus asta si eu nu te-am contrazis."
De fapt, chiar tu ai spus: "N-am specificat pentru ce anume este morfologia creierului o baza suficienta."

"Ca sa nu le mai folosesti."
Sigur.

"Aparent a functionat."
Daca asta e fantezia ta, bine, poti s-o ai.

"Nu-ti place?"
Nu.
"Ciudat.Tot ce spui sugereaza contrariul."
Sunt sigur ca sugereaza tot ce vrei tu sa sugereze...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"De fapt, e."
Nu, nu e.
" Daca asta e fantezia ta, bine, poti s-o ai."
Nu asta e fantezia mea.
" Sunt sigur ca sugereaza tot ce vrei tu sa sugereze..."
Ma bucur ca suntem de acord.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am intalnit un hermafrodit care a fost nascut cu ambele organe genitale, dar parintii au ales la nasterea lui sa-l declare baiat, desii avea atat cuc cat si pasarica.
Peste ani, s-a decis singur sa devina fata si chiar a nascut 1 copilas, fiindca organele genitale feminine sunt functionale.

| Drimmero a răspuns:

Da, stiam pe un boschetar care se ruja si se umbla in rochii, iarna umbla in rochii si vara statea cu 5 sube pe el, il mai intreba lumea la misto ce e si el zicea ca e doamna, mi-era mila de el ca avea si alte boli, la cap era full de probleme. Mai stiam o persoana pe care am cunoscut-o la o petrecere candva, initial am zis ca e o fata, asa parea dupa look, dar nu, era tip, avea o fata feminina dar tuns scurt, credeam ca e o tipa rasa in cap, d-aia mai rebela, dar nu, era un tip care se credea tipa. Daca stau sa ma gandesc mai bine am mai intalnit fugitiv persoane de genul, dar cel mai mult iti dai seama din barbati care se vor femei ce sunt de fapt, vocea ii da de gol, oasele fetei, venele de pe maini, beregata si multe alte detalii, invers parca e mai greu.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce scrii acolo sunt pers care au schizofrenie

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Acum chiar exagerezi, Drimmero, plus ca ai preconceptii nasoale rau de tot, bazate pe chesti ilogice + ca jignesti subtil sau chiar direct pe cei care sunt asa. Vocea lor poate sa fie complet naturala si nu fortata (cum ar spune unii), oasele fetei sunt DIN NASTERE in cadrul majoritatii fiintelor omenesti, de ce te legi de oasele fetei?! Venele de pe maini?!?! Ce sens are asta, pe bune acum? Sincer, nici macar unul!

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Esti ok?

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Are logica ce ai scris?! Poti argumenta si tu o data in viata ta cand iti scriu aici pe forum?
Eu ar trebui sa te intreb daca esti ok dupa ce ti-am vazut in comentariu... esti ok?

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Tu ori ai baut petrol in seara asta, ori ma trollezi, altfel nu-mi explic, mai citeste o data raspunsul meu si vezi ca o sa-ti dea cu logica, daca nu iti da nici asa, problema e la tine, n-am jignit pe nimeni, am spus doar ce am vazut, dar de ce trebuie eu sa ma justific pentru niste personaje de aici nu stiu

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Omule, reciteste-ti raspunsul, uite ce scrie aici :,, Daca stau sa ma gandesc mai bine am mai intalnit fugitiv persoane de genul, dar cel mai mult iti dai seama din barbati care se vor femei ce sunt de fapt, vocea ii da de gol, oasele fetei, venele de pe maini, beregata si multe alte detalii, invers parca e mai greu. ''. Un aspect : venele de pe maini?! Eu am impresia ca tu iti bati joc de noi sau ca esti complet inconstient de ceea ce scrii (alaturi de cana de petrol langa tine, desigur).
Nu te justifici, te-am pus sa argumentezi, in caz ca esti in stare sa o faci si tu o data in viata ta cu mine.

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Te-a lovit frustrarea, asta e clar. Hai ca te invat, imi e mila de amarati de fel, te ajut sa intelegi.

Ia zi coane, la ce parte nu intelegi? Cand intalnesti un trans care face trecerea de la barbat la femeie, ca aici am zis ca recunosti prin anumite detalii care dau de gol persoanele alea precum: vocea care va fi mai joasa, ei de fel si-o disimuleaza ca sa para mai feminina, dar tot jos suna (pana sa faca tratamente hormonale, bla bla,, nu intru in amanunte), oasele fetei la barbati sunt mai proeminente, mai dezvoltate, ''beregata'' e evidenta in relief la barbati, e ascutit acel cartilaj si mai dezvoltat, iar venele de la maini la barbati sunt mai proeminente, ce dracu era asa greu de inteles, unii efectiv vreti mura-n gura, faceti economie de gandire.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Economie de gandire faci tu, ca nici de data asta nu ti-ai dus o argumentare buna pana la capat laughing. N-ai ce sa ma inveti, ia aici o lectie ca la carte ( si vezi ca nu te pun sa imi platesti banii pentru meditatie, sunt cu bun simt ) :
Ai scris in acel fragment preluat de mine ca ai intalnit fugitiv persoane de genul, deci ti-ai format o parere superficiala sau deja o aveai, Drimmero se intampla sa aiba si preconceptii de fel, mie imi spui. Tipa laughing de la petrecere era ''portretrizata pe preconceptii'', la caracter, in privirea ta. Daca omul asa este din nastere ca si fizic, poti manipula tu genele? In afara acestui fapt, nici nu este rau oricum ai arata. Ca sa accentuez pe baza unei situatii prezentate mai sus, tu esti ceva de genul : daca are peste 1, 80 este gay, categoric, sau daca-i de etnie roma, te ciordeste cu tot cu buzunare laughing. Daca stau chiar si mai atent de atat sa vad ce ai scris tu mai sus, stii ce observ? Ca ne-ai dat o formula care nici nu se aplica, despre cum sa recunosti un ''barbato-femeie'' in general, iar asemenea situatii nu isi au locul pentru generalizari, avem nevoie si de un context social amplu cunoscut, pe langa multe altele.
Alt detaliu socant in acest context aplicabil, din partea ta, cica :,, oasele fetei la barbati sunt mai proeminente''. Si daca nu sunt proeminente inseamna ca este mai putin barbat sau ca il gasesti cu sutien pe dedesubt?! Fiecare are densitatea proprie a oaselor si nu spune in niciun studiu ca esti mai putin barbat cu cat o ai mai mica (denistatea).
Venele - cum influentezi tu proeminenta acestora? Nu prea ai cum... ESTE GENETICA! Este de la sine inteles ca acum nu trebuie sa mai repet ca nu ai ce face in aceasta privinta si ca nu esti mai putin barbat cu cat o ai mai invizibila. Etichete preconcepute a la Drimmero, de asta am avut parte.

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca ai impresia ca imi voi bate capul cu tine, mai ales la ora asta te inseli, oricum ai o logica care te bate si te baga in coma in 99, 99% din timp, daca urmeaza si un citat din Biblie e tot tacamul, plimba ursul si nu-l tine pe loc, ditamai polemica pentru un nimic, un nimic creat de tine. Daca ai impresia ca am avut vreo preconceptie sau ceva de genul...lasa-ma sa-ti spun ca esti batut in cap, hai cu urmatorul roman.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Misto, deci in timpul acesta comunicai cu mine cu o masca pe fata. Cine este problema aici? laughing
Si vorbind de Biblie, eu macar sunt in stare sa demonstrez ceva, dude, nu ca tine... sry.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Da-i evaluari, ca de ele ai timp la ora asta. Mai scriai de logica mea, mistocare; normal ca tu nu o intelegi cand nu esti in stare nici sa argumentezi si sa faci ceea ce ti se cere aici, despre ce vorbim rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

"Si vorbind de Biblie, eu macar sunt in stare sa demonstrez ceva, dude, nu ca tine... sry." Asta ar fi una dintre glume, ce ai demonstrat tu vreodata, te-ai transformat intr-un pacalici/bufon, ti-ai cautat-o si trebuie sa zic lucrurilor pe nume, cam toata lumea te evita, oare de ce? Din cauza 'inteligentei' pe care cica o detii, sau din cauza ca ai ajuns un pacalici pe contul asta? ca tu esti doar un personaj, nu stiu exact cine e papusarul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Foarte bine, trebuie să o spui, să scoți caracterul acesta infect la iveală, chiar îți mulțumesc! Atât de josnic ești să nu le spui lucrurilor pe nume de la început? Cam așa, dar nu mă miră, tu ai accepta orice langa tine, la fel cum fac prieteni tai de Discord, accepta pe oricine pe server pentru că nu au viața și sunt niște scursuri ale societății, să fim serioși. Ți se pare, la fel cum ți se pare faptul că ai logica în tine. Spune-i tu asta cu venele unui om din realitate, unuia considerat cult de către tine, și o să rămână atât de șocat că nu o să îți mai de-a replica înapoi. Nu mă evita decât bisericuțele tale de aici și cam atât, adică persoanele care nu au viața socială. Paranoia a la Drimmero, după ce că la vârsta ta nu deti un bagaj de cunoștințe încărcat, și te pot face praf în orice la anii mei, îți mai pierzi și timpul cu niște minori + că jignești în ciuda faptului că nu ai știut niciodată cu adevărat ce vârstă am. Boomere, maturizează-te, că ieși la pensie cu minte de copil. Nu a fost decât să spun adevărul, ca de fiecare dată. Ultima carte citită? Abecedarul, Drimmero? laughing O zi bună să ai și Domnul să fie cu tine!

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Ba baiatule, tu chiar ai tupeul sa vorbesti de carti citite si cu o aroganta pe burta goala cand pe tine te depaseste romana, daca vrei sa fiu rautacios si sa iau la sange tot textul scris de tine sunt mai multe greseli decat idei zise de tine.

"Drimmero, după ce că la vârsta ta nu deti un bagaj de cunoștințe încărcat, și te pot face praf în orice la anii mei, îți mai pierzi și timpul cu niște minori + că jignești în ciuda faptului că nu ai știut niciodată cu adevărat ce vârstă am." Asta ar fi una dintre glume? stai cuminte, n-ai teme de facut?

"Nu mă evita decât bisericuțele tale de aici și cam atât, adică persoanele care nu au viața socială. " Orice om cu un gram de inteligenta stie ce poama esti, eu spre deosebire de ei ti-am mai dat o sansa, am zis sa fiu baiat bun cu tine si am incercat cat mi-a permis educatia dar nu am avut cu cine, ai frustrari grave din trecut la adresa mea si nu numai. Sa nu uitam ce circoteca ai facut pe discord cand ai inceput sa-i jignesti pe toti, tu nu te vezi cat de penibil esti? te dai crestin moralist dar denumirea trebuie sa-l excluda pe 's' si sa intri la categoria cretin. Nu mai continui ca ma ia rasul la ce prostii iti debiteaza mintea

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

I-ai jignit și pe cei care și-au format o părere despre mine, cumsecade, printre care sunt și prietenii tai unii dintre ei. Ești viclean, îmi pare rău pentru tine, sincer. Tu îmi spui de ce este corect gramatical când o data te-am întrebat de analiză morfologica și ai zis că nu ai idee despre ea? Ai mai început propoziții cu numere aici pe forum, și așa ceva înainte de toate este incorect, domnule cult. Te vede Dumnezeu, jignești și minți în ultimul hal. Ai block pentru un asemenea comportament incorect, inadecvat, nu are rost sa continuam, du-te în pacea ta.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

N-ai coloana vertebrala deloc, arunci niste vorbe apoi ignore, dar asta era ultimul reply pe care ti-l mai dadeam. Inainte sa vii cu balarii d-astea de clasa a 5-a la mine asigura-te ca nu ai visat aseara.

Cu siguranta avem Dumnezei diferiti, du-te cu al tau inainte, la block ramai, sa nu trimiti cerere de oprire ca nici de-al dracu nu iti accept.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar ce am vazut prin media.

| Mosotti a răspuns:

Au am cunoscut un trans, era fata si vroia sa fie barbat, nu ii placea ca e fata, pana la urma a facut tranzitia hormonala insa fara sa schimbe si sexu, si arata 99, 99 % barbat si se simte bine acum.

| GabiDumitrescu a răspuns:

No bullshit? Poate am intilnit, poate cunosc. Nu mi se pare un subiect de discutat la bere, sincer. Am unii prieteni/cunoscuti despre care nu as putea sa iti spun cu certitudine daca sunt gay sau hetero. Consider multe alte atribute mai importante la cei cu care interactionez cit sa ma doara capul fix de asta...

| Catrice a răspuns:

Da,eu.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

E bine ca nu te deranjeaza formularea.

| Celcestietot a răspuns:

Da.

| StrongHeart a răspuns:

Puteti sa ziceti ce vreti de barbatii mai feminini, dar melodia asta tot bomba ramane.
https://www.youtube.com/watch?v=f4Mc-NYPHaQ&ab_channel=QueenOfficial

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am aintalnit pe Omegle cand îmi făceam l@ba. Cu femeie din Phillipines.
M-am speriat când am auzit că "și eu obișnuiam să fac asta".

Că mic sfat, dacă ești nou pe aici și încerci sa-ti faci prieteni, sau macar cunoștințe evita subiecte cum ar fi homosexualitatea, religia, lgbt, politica etc etc. Sunt cam sensibile și oamenii încep să se urască doar pentru că au diferite concepții.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici a inceput...
https://pastebin.com/28f5YDWk

| Jus7t a răspuns:

Nu.