| nooneishereboo a întrebat:

Dacă a-i scrie o carte, ce titlu a-i alege de mai jos:
1. De ce iubesc pisicile mai mult ca oamenii.
2. Cum să alergi complet dezbrăcat într-o pădure deasă fără sfârșit.
3. Plictisitor. Poezii despre ce simt eu despre tine.
4. Cum să mă readuci înapoi la viață dacă mă plictisesc de moarte.
5. Perversiunile fetelor cuminți.
6. 100 de ani din istoria tunsorilor gay.
7. Cazul misterios al disparitiei hârtiei igienice.
8. Undeva cineva mă urăște.
9. Cum să te ascunzi de cine ești cu adevărat, chiar și de tine însuți.
10. Cum să te descurci cu personalitatea ta neatrăgătoare.

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

"Cum să alergi complet dezbrăcat într-o pădure deasă fără sfârșit" ar fi excelent pentru un SF care să rivalizeze cu Avatar, practic pădurea fără sfârșit ar fi o întreagă planetă și viceversa. Reîntoarcerea la natură, bla-bla, cartea ar fi ecranizată iar filmul ar lua Oscarul, garantat.
"Perversiunile fetelor cuminți" s-ar vinde și dacă respectiva carte ar conține lista abonaților telefonici, bestseller garantat!
"100 de ani din istoria tunsorilor gay" mă tentează, are un titlu predestinat premiilor literare importante inclusiv Nobelul, garantat!
"Cazul misterios al disparitiei hârtiei igienice", ce roman polițist aș scoate din titlul ăsta, Agatha Christie și-ar mușca pumnii pe lumea aialaltă, garantat!
Mai ai și altele?

| Catrice a răspuns (pentru Raven):

Am nevoie cumva de sponsorizare ca sa le publici?! rolling on the floor

8 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Lansez o campanie de crowdfunding pe TpU laughing

| SilentRain a răspuns:

8 și 7

| J0B0MAT a răspuns:

8.

| Plato a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.
5 suna tentant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2,10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1, 3, 4 și 8.

Îți mai recomand și eu una:
Cum mi-am ars-o-n neuroni cu tine