| Resurrection a întrebat:

Daca ai avea posibilitatea de a schimba ceva la aceasta lume, ce ai schimba?

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Aş schimba mentaliatea asta a unor oameni, care vor mereu să schimbe ceva şi cred că modul lor de a gândi este cel mai bun.Mă aşteptam să văd răspunsuri de genul "aş schimba oamenii răi", dar pentru fiecare dintre noi "rău" are o altă definiţie, chiar dacă ai avea posibiliatea nu ai putea niciodată să creezi nişte soldăţei perfecţi şi "buni".Mi se pare egoist să te crezi un om bun care va schimba toată "răutatea" din lumea asta.

6 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Orice ai schimba, comoditatea unora e extrem de mare si stii cum se spune..."Buturuga mica rastoarna carul mare."E de ajuns ca unul sa se intoarca impotriva a ceea ce tu crezi...si totul sa se dea peste cap, si o sa se creeze o dezordine imensa.
N-as schimba nimic, pentru ca daca as face-o, as face-o degeaba.N-au toti acelasi mod de gandire ca si al meu, deci nu vor fi toti multumiti de ceea ce va iesi.

| Lamaitzza a răspuns:

As schimba multe. Dar cred ca daca as putea face ceva, as vrea ca toti oamenii sa-l gaseasca pe Dumnezeu, si asa, s-ar rezolva si problema cu rautatea si tot.happy

| Musique a răspuns:

Nimic.
Unele schimbări pot aduce probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm...Cred ca totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii!

| catalin656 a răspuns:

Eu as schimba toata rautatea si pe totii oamenii rai.