| andrei21 a întrebat:

Daca ai avea puterea sa schimbi ceva in Romania ce ai schimba tu?

20 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Aș pune cremă de căpșuni în ciocolata ROM.

| Kaℓi a răspuns (pentru LoveSleep):

Sacrilegiu!

| LoveSleep a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu-ți plac căpșunii? Mie nu-mi pace rom-ul în ciocolată. Dar dacă vrei să mă convingi, pune-l în valoare într-o prăjitură. Să nu fie cu multă frișcă, te rog.

| Kaℓi a răspuns (pentru LoveSleep):

Imi plac, dar fresh! nu-mi place ciocolata cu niciun fel de fruct.
Romul e de baza pentru torturi happy

| Doarunaltutilizator a răspuns:

As da afara toti ungurii si tiganii si i-as duce in Ungaria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu se mai facă la licee ore inutile... Sa se facă doar cele legate de profilul respectiv.
Daca nu ti-a placut cartea sa ai uzina unde sa lucrezi, sau sa ai un loc de munca altundeva in afara de uzine.
Salarii mult mai mari
Sistem de transporturi mult mai modern si avansat. Microbuze, trenuri, etc mai dese, de exemplu la orele cand nu sunt as baga si atunci.
Spitale ca in afara.
As scoate taxele puse aiurea.
Alocatii mai mari
Mancare mult mai ieftina.
Practica in scoli. Sa te invete cum sa vorbesti, sa iti rezolvi problemele
Pedeapsa cu moartea pentru criminali: ai omorat, esti omorat.
Si lista continua, dar bineinteles, nu mai imi vin in minte acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă...dar nu am.

| L1feDRAIN a răspuns:

I-as schimba numele, hah.

| EcceHomo a răspuns:

Le-aş da copiilor la şcoală, in loc de corn şi lapte, cârnați de Pleşcoi cu muştar de Tecuci.

| Golyat18 a răspuns:

Guvernul

| VictorFenrir a răspuns:

Mentalitatea romanilor, aia trebuie schimbata pentru inceput. Dupa restul vor veni de la sine.

| SilentRain a răspuns (pentru VictorFenrir):

Bravo Ciorbita, te-am educat bine laughing

| VictorFenrir a răspuns (pentru SilentRain):

Auzi la ea m-a invatat bine hmm straight face

| SilentRain a răspuns (pentru VictorFenrir):

Eu te-am crescut de cand erai mic si mucios big grin

| VictorFenrir a răspuns (pentru SilentRain):

Imi dadeai țâță sa sug rolling on the floor

| SilentRain a răspuns (pentru VictorFenrir):

Violate-ar caini, pentru treaba asta la colt cu mainile sus o juma' de ora
https://media.giphy.com/media/S25yCLKmbZOhi/giphy.gif

| GoldandSilver a răspuns:

Sa scap de coruptie si de spagi...

| YellowAngel a răspuns:

Legile. Sa fie mai stricte.

| Bogdann1107 a răspuns:

As confisca averile tuturor parlamentarilor si celor care au dosare si as face niste spitale in locurile unde nu sunt+ rechizite pentru copiii care isi doresc sa invete dar nu pot.

| Ihatecoffe a răspuns:

Păi, as da jos tot guvernul si as face monarhie in Romania. Si as schimba ceva si la scoala. Dacă un copil vrea sa se faca profesor de geografie de ce ii bagi pe gât matematică, chimie. La scoala trebuie să îi afli talentul său. Ar trebui ca profesorii să se implice în alt mod. As investi in aparare si armament, as exploata mai mult aur pentru bani, as face mai multe eoliene, sa faca curent, nu sa faca la centrale nucleare. Si nu in ultimul rand as face din nou Romania Mare.