| ioana_9142 a întrebat:

Daca ai un caine turbat, poti sa i-ei si tu? Intreb din curiozitate...nu-s turbatacrying

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca intri in contact cu saliva lui. Si un caine turbat saliveaza foarte mult si musca aiurea, fara sa fie provocat.

10 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Normal... un caine turbat este foarte periculos iar turbarea se poate lua.De aceea se fac acele vaccine/vaccinuri(nu stiu forma corecta) anual...sa previna anumite boli printre care si turbarea.

| alma a răspuns:

Sigur, si este foarte periculos daca stii ca ai intrat in contact cu un caine turbat du-te urgent si vaccineazate. Ai grija

| redbull a răspuns:

Muscal tu inainte sa te muste el numa sa nu turbe mai tare big grin

| maria4320 a răspuns:

Eu zic sa-l vada si pe el un medic, nu-l lasati sa sufere, si sa stabileasca ce are si asa scapi si tu de suspiciuni si teama de a te imbolnavii.

| simona24 a răspuns:

Daca ai intrat in contact cu saliva lui sau daca te'a muscat, trebuie sa mergi la medic si sa faci vaccin antirabic, neaparat si trebuie sa anunti la ecarisaj de acest caine pentru a ii curma suferinta.

| simona24 a răspuns:

Daca ai intrat in contact cu saliva lui sau daca te'a muscat,trebuie sa mergi la medic si sa faci vaccin antirabic,neaparat si trebuie sa anunti la ecarisaj de acest caine pt a ii curma suferinta..

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa iei, numai sa nu-l musti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai intrat in contact cu saliva lui se puate lua

| unghiimary a răspuns:

M-a muscat acum o ora si nu era turbat am inteles ca e vaccinat dar oare trebuie sa mi fac injectie? cum se manifesta turbarea?

| Littelpink a răspuns:

Decat daca acel caine te va musca