| Staind a întrebat:

Daca am 40 de ani si stau cu parintii e rau?

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e deloc, e normal asa nu dai bani pe chirie si daca nu ai stres si cearta cu ei mai bine

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca ii ajuti, te implici si tu in treburile casei si nu traiesti din pensia lor, nu e rau.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai si nevasta si nu depinzi de ei nu e rau.Mai rau este daca esti singur.Inseamna ca sunt ceva probleme in relatiile cu femeile.
Dar tu nu ai 40 de ani.

| RAY a răspuns:

E totusi o varsta cam inaintata dar daca contribui si tu fianciar e ok

| Doub a răspuns:

Eşti ca ciuma.

| Staind explică (pentru Doub):

Daca sunt ca ciuma, cum se face ca nu poti sta departe de mine? happy
Flata-m-as

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Mno, flatează-te dacă te face să te simţi ok.

| Staind explică (pentru Doub):

Asta m-a durut.

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Scuze. :3

| Staind explică (pentru Doub):

Niciodata phbbbbt

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Băăăi, nu-mi scoate limba. blushing
Huooo.

| Staind explică (pentru Doub):

O poti considera o limba straina phbbbbt

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Nu vreau să o consider.
Nu o mai scoate. >_

| Staind explică (pentru Doub):

Fie, nu o mai scot.
Doar de data asta.

| Doub a răspuns (pentru Staind):

Ieeeeei. ^_^

| R0R0 a răspuns:

Nu neaparat.
Daca ii ajuti financiar si moral, e mai bine.

| gemeni6226 a răspuns:

Tu sti, daca te simti bine acolo sau nu. Daca te simti bine atunci nu e rau, dar eu ma simt mai bine in casa mea deoarece e mai confortabila decit a parintilor.

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Nu e nici bine, nici rau, e decizia ta si orice persoana are dreptul sa traiasca asa cum ii place, cum se simte bine, fericita si implinita si atat timp cat nu ingradeste libertatile celorlalti, are libertatea de a-si allege propriul traseu de viata.
Eu am 34 de ani (spre 35) si locuiesc, de asemenea, cu parintii si imi doresc sa locuim impreuna intreaga viata. Pana in 2014, am stat in apartamentul in care m-am nascut, apoi, am strans bani (pentru o perioada de cativa ani de zile, eu, mami si tati am avut incontinuu doua joburi, pentru a starnge banii necesari) si, astfel, ne-am realizat visul de a ne muta intr-o casa mare, spatioasa, cu curte, mobilata modern si cu toate utilitatile.
Ne simtim minunat impreuna, eu nu imi simt deloc ingradita libertatea sau tineretea de prezenta parintilor mei in aceeasi casa, petrecem dimineti si seri minunate impreuna, cu o cafea tare si o masa delicioasa in fata, ne bucuram unul de compania celorlalti, ne iubim enorm si ne intelegem perfect, ei sunt si cei mai buni prieteni ai mei, nu doar mama si tata (relatia aceasta de prietenie, libertate si incredere reciproca am avut-o si in anii adolescentei, nu doar la maturitate).
Asta nu inseamna ca eu nu am si viata mea personala, separata de a lor, ca nu ma intretin singura (castig destul de bine, particip in mod egal la cheltuielile alimentare si facturile din casa, la intretinerea gospodariei si a catelusei), am masina mea, pe care mi-o conduc singura, gatesdc pentru toti cel mai mult (mult mai mult si mai des decat mami), ma implic in luarea tuturor deciziilor comune, iau singura deciziile legate strict de persoana mea (ceea ce nu inseamna ca nu le cer sfaturi si nu si tin cont de acestea, daca sunt potrivite si multumitoare), am o viata sociala dinamica si implinita, imi aduc grupul de prieteni acasa cand vreau si petrecem impreuna cat timp vreau (oricum, parintii mei sunt personae cu spirit tanar, ''open-minded'', care s-au inteles mereu bine cu prietenii de varsta mea si au fost indragiti de acestia), plec cand vreau, unde vreau, cu cine vreau, doar ii anunt ca nu ajung la masa, ies in oras si cu mami si tati, dar si cu grupul de prieteni sau cu colegii si/sau elevii mei, am o cariera frumoasa si de succes, in care am investit multe ore de munca si careia ma dedic total, sunt fericita, relaxata si implinita si nu ma voi desparti niciodata de parintii mei, pentru ca ei sunt oamenii pe care ii iubesc enorm, doresc sa ii am cat mai mult timp alaturi si langa care ma simt eu insami, libera, iubita si rasfatata.

| Staind explică (pentru Cameliapantiru):

Trebuie sa-ti multumesc pentru efortul pe care l-ai depus scriindu-mi aspecte ale vietii tale. Apreciez.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Staind):

Placerea a fost de partea mea!

| alexandrualind a răspuns:

Nu e normal.In viata trebuie sa te descurci.

| Staind explică (pentru alexandrualind):

Iti apreciez maxim raspunsu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. In mediul rural e chiar ceva foarte comun. Sunt destui oameni care locuiesc cu parintii. Dar au si familii, serviciu. Deci nu e rau daca la 40 de ani esti totusi cat se poate de independent, insa nu ti-ai permis sa stai undeva singur (fara parinti).

| vioricavio a răspuns:

Depinde de situatie. Poate nu vrei sa i lasi la batranete singuri cand au mai mare nevoie de sprijin. Daca te intelegi bine cu ei si i ti poti vedea si de viata ta, nu e nici o problema.