| D0zzz a întrebat:

Daca am o parola mai dificila la facebook, mi-o poate sparge cineva avand in vedere ca am profil privat?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu conteaza ce profil ai pe facebook! In general ''prietenii''iti pot face rau!
Ai MARE grija ce e-mailuri deschizi de pe ID-ul tau de facebook! Sunt unele e-mailuri SCAM care care nu vor sa faca altceva decat sa-ti viruseze PC’ul si astfel se prinde un control intreg asupra registrilor din PC’ul tau si de aici mai este doar un mic pas pana la a-ti pierde atat parola de messenger, yahoo cat si facebook sau alte parole de la diverse site’uri pe care le accesezi.
In principiu nu deschizi e-mailuri daca nu le cunosti destinatarul!
Un e-mail SCAM arata cam asa http://i54.tinypic.com/1zxmewy.jpg
So…take care!

| D0zzz explică (pentru neluL):

Multumesc de advertisment! happy Eu pana acum nici nu auzisem de astfel de site-uri, si nici nu am dat vreodata de ele.

| neluL a răspuns (pentru D0zzz):

Niciodata nu este prea tarziu! asa ca mare grija ce e-mailuri deschizi.

| katy a răspuns:

Nu

| Roxxanaaaa a răspuns:

Nu !