| AlexDorinel a întrebat:

Dacă am par pe mâini, picioare, barba și mustață, par mai matur, mai bărbat sau e doar gândire de copil?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o parere personala, ca-n realitate se vad ca-s tulee de adolescent, cu minte si comportament de copil.

| Drimmero a răspuns:

Ce-i mai place lui @Hyacinth a.k.a khax, a.k.a pants, morcov si alte 2975 de conturi sa ma mentioneze, e indragostita rau.

Revenind, daca ai o pilozitate mai accentuata poti sa pari mai matur, dar in acelasi timp si maimuta, depinde acum care directie iti surade, nu pilozitatea inseamna barbatie, ci atitudinea, gandirea, deciziile, bla bla. Un par facial aranjat in schimb care se pliaza bine cu fizionomia ta poate sa te avantajeze foarte foarte mult.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De parut pari, cu conditia sa nu deschizi gura.

| johnnny123 a răspuns:

De regula "maturitatea" unui barbat se judeca dupa cum se comporta si dupa ce scoate pe gura, nu dupa cat de deasa ii este barba...

Degeaba ai barba de taietor de lemne daca mamica iti leaga sireturile si-ti da bani de frappuccino.

| VoidEternal a răspuns:

Depinde de varsta. Daca ai 20 de ani si iti lasi barba atunci da o sa pari mai matur. Daca Ai in schimb 15 ani, ce iti creste tie pe fata nu e sub nicio forma barba deci fa-ti o favoare si rade-o.

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Norocul lor atunci. Dar asa cum ziceam depinde si de varsta. Daca ai o fata de copil o barba nu o sa te ajute prea mult, e posibil chiar sa iti dauneze. Ar intra la categoria don't pretend to be something you're not.

| Vântulalb a răspuns:

Pari mai maimuta.
Doar neputinciosii se ascund sub par crezand ca sunt barbati.

| LupusDei1993 a răspuns:

E un moft mai mult, nu determina neaparat barbatia.

Răspuns utilizator avertizat
| LupusDei1993 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eu nici nu tin mult parul facial, se vede urat.

Răspuns utilizator avertizat
| Crescent a răspuns:

E gândire de copil

| Cretinul112 a răspuns:

Orice prost își da seama ca ai 12 ani.