| IonuţR1995 a întrebat:

Daca am un cont bancar, pot cere informatii la banca, gen numar de telefon/numele persoanei, adica au voie sa-mi dea?

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Banca nu iti poate oferi nici o informatie cu caracter personal.
Insa, poti sa afli doar numele daca ai cont la aceeași banca.

Daca incerci sa inițiezi un transfer de pe contul tau in contul persoanei respective, sistemul te anunta numele persoanei ca metoda de preventie ( ca sa nu timiti la altcineva ).

| IonuţR1995 explică (pentru DrGeorge):

Sunt la aceeasi banca, si am primit bani de la respectivul cont. Persoanele la care aveam nr de contact, nu-mi raspund, si m-am gandit sa incerc la banca, avand in vedere ca mi-a fost alimentat de la respectivul cont.