| RAY a întrebat:

Daca ar fi ca in toata lumea sa se vorbeasca o singura limba, ce limba ati alege? de ce?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oricine ar spune limba materna.

| Freya1 a răspuns:

Romana.Asa

| SG1995 a răspuns:

Probabil engleza de ce? E deja la indemana.
Stii se tot vorbeste de NWO sincer as vrea sa se intample, sa dispara granitele, tarile si mai ales nationalisti tampiti si razboaiele teritoriarile.

| francut a răspuns:

Romana, evident. happy Sau o limba romanica, fiindca prin inrudirea cu romana, e usor de invatat.
Acum se crede ca engleza e vorbita de un procent mare. Eronat. Spaniola este limba universala a marinarilor. Iar franceza este limba universala in diplomatie, cultura, arta.

| DaTati a răspuns:

Japoneza, engleza sau romana.
is usoare si suna bine tongue