| Superior a întrebat:

Daca ar fi creierul un procesor,cate nuclee, thread-uri ar avea? Cat cache ar avea? Si cam cati ghz ar avea fiecare nucleu? Un creier merge overclockat? Acum?

1 răspuns:
| LiquorWitNoJuice a răspuns:

Creierul nu se aseamana in nici un fel cu un procesor. Nu le poti compara. Si pana la urma, creierul tine si loc de HDD/SSD deoarece tot in el se stocheaza memoria. Chiar as fi curios de felul cum s-ar compara creierul uman cu un procesor insa nu cred ca este posibil