| Catrice a întrebat:

Daca ar fi posibilă călătoria în timp, ce factori ar trebui luați în considerare pentru a face posibil acest lucru?(mă refer la orice factori, științifici, fictivi etc)

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa intreci viteza lumini ceea ce e cam sf, sa nu te dezintegreazi atomic un timpul zborului, sa nu nimeresti intr o gaura a timpului, chiar daca ai merge in trecut tot nu ai fii in trecut pentru ca trecutul numai exista nu poti face nimic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ar fi posibilă... pentru a face posibil, ca nepotul să se nască înaintea bunicului pentru a-l omorî pe propriul tată înainte ca acesta să facă amor cu mama ca să îl conceapă pe el. Cam aceștia ar fi factorii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca am zice noi toti factorii care ar putea fi luati in considerare la calatoria in timp... nu am mai fi acum pe TPU. Posibil nici pe langa.

Calatoria in timp nu este posibila (adica evident) si nu o putem concepe din cauza acestui paradox al timpului. Si aici exista cele doua mari teorii unde... tot nu am putea sa o scoatem la capat. Cea cu universul paralel si cea cu intoarcerea in timpul nostru, care ar insemna ca nu viitorul nu ar putea fi schimbat, ca deja exista. Iar daca ar putea, ar fi cealalta varianta cu universul paralel.

Singura modalitate pe care o vad eu, ar fi o "intoarcere" in care nu s-ar schimba absolut nimic. Cumva exista asta, la hipnoza. Dar este mult spus. Mai bine zis, exista asta, in noi. In subconstientul nostru. Dar si asta este mult spus.

Iar legat de ca factorii fictivi... oho, nu are TPU suficient spatiu sa ne zicem toate ideile noastre imaginare. Desi m-ar tenta sa incep una.

Orium, sunt aici de 405 ani, am timp sa scriu. Revin.

| Catrice explică (pentru DoarBogdan):

Pai tocmai că vreau sa fiu într-un timp când TPU nu e laughing
Eh ești mic copil pe lângă minehee hee auzi la el numa 405 ani...
Pai și daca vreau sa aud ideea ce fac? sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Pai... imi zici si o sa o auzi. Doar avem o eternitate atunci la dispozitie, daca zici ca sunt mic copil.

| Catrice explică (pentru DoarBogdan):

Ce sa zic?

| GolopențaAdrian a răspuns:

In primul rand gaura de vierme in teorie dar si dilatarea timpului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite unul interesant:
Știm că atât pământul cât și sistemul solar, cât și galaxia se mișcă cu o viteză impresionantă prin Univers.
Deci ar trebui luat în considerare și poziția Pământului raportată la un reper fix din Univers pentru că nu vrei să apari pe undeva prin vid, pe lângă vreo stea sau gaură neagră, nu?

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Eh pe ăștia de la NASA nu i-ar deranja unde ajung laughing