| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi să alegeți, în ce oraș din România ați vrea să trăiți și de ce?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Brașov sau Sibiu.

Orașe turistice, destul de curate, trafic ușor, distante mici. Munte, poluare mai putina Plus pentru Sibiu ca au autostrada.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Timișoara.
Am locuit acolo 63-69.
Serbia, Ungaria sunt aproape.
Etniile se înțeleg între ele.
Primăvara vine repede și toamna pleacă târziu.
Oamenii când ies în oraș se îmbracă frumos, se vede că se respectă unii pe alții și respectă orașul lor.
E larg în centru, nu e înghesuială.
Parcurile sunt faine.

| sofisis a răspuns:

Nu as pleca din Bucuresti in nici un alt oras al Romaniei

| Plato a răspuns:

Cluj-Napoca, orasul cu cea mai dezvoltata economie, cele mai multe locuri de munca, neoficial capitala Romaniei, capitala culturala de asemenea, foarte multe evenimente, foarte multe posibilitati, oras european etc etc

| Emma30555 a răspuns:

Bucuresti pentru ca e un oras cu care m-am obisnuit, un oras viu unde nu te plictisesti niciodata, si uneori Constanta pentru ca iubesc marea

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Timișoara, Brașov sau Sibiu.
Sunt orașe frumoase și acolo ai posibilități și sunt foarte diferite de Pitești, Craiova, Târgoviște.

| CleanHeart a răspuns:

Bucureștiul, Clujul și Sibiul mă tentează dar doar ca sa vad cum e sa traiesti in orașe mari atât, alții îs saturati saracii laughing apoi m-aș întoarce inapoi la orășelul meu.
Dar dacă ar fi vorba de o mutare pe termen lung sau definitiva as alege un oraș din alta tara, odată am locuit 10 ani într-unul doar că tot micuț.

| Theo94 a răspuns:

Cat sunt tanar in Bucuresti, ai mai multe posibilitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

București.

| gogu220 a răspuns:

Aş vrea să trăiesc în Bucureşti, să am acces la teatre, scoli, spitale,
Aş vrea să dorm lângă Ozana cea uşur curgătoare în buza pădurii.
Aş vrea să lenevesc Sâmbăta la meci şi să sparg seminţe.
Şi aş vrea să ma prindă Duminica la malul marii

| anonim_4396 explică (pentru gogu220):

Bucurestiul este un oras "murdar" plin de smecherasi/vagabonzi si tot feluri de indivizi dubiosi
Desigur exista inalta societate, acolo e super sa locuiesti, dar ma gandesc ca nu faci parte din categoria respectiva.