| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi să alegeți o singură dorință care să vi se îndeplinească, acea dorință care ar fi?

49 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa pot da timpul inapoi macar 10 ani, sa pot petrece mai mult timp cu cei dragi, pe care i-am pierdut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa am bani, da bani in asa fel incat sa nu ma gandesc la ei ca se duc

| Drimmero a răspuns:

Sanatate, sanatate, sanatate, e cea mai importanta, toti isi doresc bani, dar cand nu ai sanatate ai belit-o de la jumate.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Știu ce zici... Și eu stau foarte prost cu sănătatea.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai? Ce ai patit?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mai multe. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigura ca majoritatea nu sunt doar in capul tau? Adica ipohondra

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da, sunt sigură.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa vad tot.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Cum așa? happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

E cu interpretare laughing
Gandeste-te la orice lucru, vazut si nevazut de om.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Înțeleg. big grin

| Mosotti a răspuns:

Sa fiu sanatos. Ca daca esti sanatos faci multe.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa dispara EGOISMUL. Pur si simplu. De la asta s-ar rezolva majoritatea problemelor de pe planeta.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Wow, asta da.

| Freya1 a răspuns:

Sa pot sa imi pun câte dorințe vreauwinking.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Ha ha... bună asta. Sincer, chiar m-am gândit că cineva va da un răspuns de genul.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da.Adica vrei si sanatate, si bani, si iubire, si fericire, liniște etc plus dorințele ce vin pe parcurs.Ca degeaba vreau eu doar bani daca peste o lună fac cancer și mor.

| Catrice a răspuns:

Eee...secret.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De stat? laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa...da...că dacă aude Gheiț ăla de jale sad

| SilentRain a răspuns:

Sa nu mai existe cancer

| OldSoul a răspuns:

Sa fiu fericit.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Frumos. happy

| Sofer a răspuns:

Mai mulți bani.

| NLS a răspuns:

Nu pot spune ca am o dorinta anume.
Insa mi-as dori ca oamenii sa nu se mai manance intre ei, sa existe mai multa armonie, in aceasta viata care oricum e scurta si... trecatoare.

| SG1995 a răspuns:

Probabil să am o relație amoroasă stabilă care să nu sfârșească peste ani printr-un divorț dureros.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu as alege una. Ce sa fac doar cu una?

| Nemessys a răspuns:

Sa devin bogat.

| gemeni6226 a răspuns:

Sa iubesc si sa fiu iubita pana la sfarsitul vietii mele.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Dar sunteți deja iubită. happy

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma refer la iubirea lui Dzeu ma refer la iubirea unui pamintean, da stiu ca acolo sus Dzeu ma iubeste dar tare m-as bucura sa-mi trimita un pamintean.

| Apokales a răspuns:

Sa fiu considerat, de catre intreaga lume, cel mai bun prieten. Asa voi obtine putere asupra pamantenilor si, desigur, foloase materiale. Voi primi atentie fara sa o cer, doar la un "oofff..." vor sari cateva milioane, chiar miliarde de oameni sa-mi faca pe plac. Sa ne imaginam o situatie in care cineva m-a suparat, desi asta ar fi improbabil pentru ca toti mi-ar face pe plac, dar poate spune unul o gluma proasta sau nu place mecla lui, atunci as apela la cei mai brutali si violenti oameni sa-l linseze pe fraier. Cate lucruri bune as face, cate lucruri bune.

| StrongHeart a răspuns:

Sa fiu sanatos si sa fiu un om mai bun.

| NotNamed a răspuns:

Foarte buna intrebare. Sincer dorinta mea cea mai mare ar fi sa ma intalnesc cu extraterestrii iar eu sa reușesc sa vorbesc pe larg despre toate curiozitățile mele primind răspunsul la ele, bineinteles, din partea lor iar la finalul discutiei sa fiu perfect sanatos fara vreo urma biologica din cauza tehnologiei lor iar cel mai important este sa imi aduc aminte de toata discutia in detaliu iar daca se poate sa fac si un selfie cu ei. Iar acum vorbesc la modul serios. Doar gandeste.te cum ar fi.

| Justme1997 a răspuns:

Pot sa îmi doresc ca parintii mei sa nu se fii cunoscut? Nu consider existenta mea benefica nimănui

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Sigur ai un scop pe lume. Ești un om iubit de Dumnezeu. happy

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca-s ateu mai am vreun scop? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dorința aceea ar fi să am suficientă înțelepciune încât sa fiu mulțumit cu ceea ce am. Orice lucru material daca mi-aș dori, m-ar conduce doar spre alte noi dorințe.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte înțelept răspuns. Ai citit poate "Secretul mulțumirii" de Harriet Lummis Smith? E o carte și pentru copii, dar am citit-o în liceu și mi-a plăcut maxim...erau vreo 3 volume cred.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că am citit-o, dar merci de recomandare. Mi-as dori sa citesc mai mult... dar in momentul de față majoritatea lucrurilor pe care le zic sunt născociri, concluzii proprii sau surse necunoscute("din auzite").

| acerr a răspuns:

Sa fiu sanatoasa eu si familia mea, animalele mele, si ceva noroc la bani

| TLF92 a răspuns:

Sa nu ma fi nascut vreodata sau sa fi luat nastere din alti parinti sa am o alta viata

| anonim_4396 explică (pentru TLF92):

De ce spui asta? sad

| TLF92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pune-te in locul meu o zi, mai mult de 12 ani de zile fara sa fi sarutat sau sa fi tinut de mana o prietena si apoi sa dai un reply TARE NU

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Sa am mai multe dorinte.Simplu.

| tzionut a răspuns:

Una simpla si de efect pentru toti. Dorinta mea e ca toata populatia pamantului sa fie multumita cu ce are.

| Byb2001 a răspuns:

Sanatate

| Dddonkey a răspuns:

Ce vrea Dumnezeu ca el stie mai bine decat noi!