| Apokales a întrebat:

Daca ar fi sa impliniti varsta de 100 de ani si ar veni un reporter si v-ar intreba: "Care este secretul longevitatii?", voi ce i-ati raspunde?

Cer seriozitate! laughing

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Tutun si rabdare laughing

| Apokales explică (pentru alina2k18):

Ti-ai stafidit plamanii ca sa nu treaca coronavirusul prin ei laughing.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sexul, rasul & mersul pe jos 1h pe zi

| Apokales explică (pentru mgtow):

Sexul pana la vreo 60, dupa ma indoiesc ca ala ar mai fi motivul logevitatii laughing. Sau mai ai vreun secret pe care trebuie sa-l stim si noi?!

| mgtow a răspuns (pentru Apokales):

Ar fi unu. Sa stai cu una o viata intreaga, sa va intelegeti dar fara sa faceti copil mult sex mancare bio ras la greu si nu griji de casatorie - legaturi notariale

| Apokales explică (pentru mgtow):

Copilul nu este o necesitate, o vad mai degraba ca pe o dorinta de a trai mai departe, de a te salva de la moarte intr-un fel. Sexul da, este o nevoie fiziologica, iti cere corpul. Si, totusi, aici m-ai perturbat nitel. Exista griji in legatura cu casatoria? Nu poti sa n-o faci si gata?

| mgtow a răspuns (pentru Apokales):

Riscuri sant cine evita viata familiara are alte avantaje. Inteleg ca omul sarac se bucura de 1 singura persoana in viata lui ii convine sa isi faca familia lui dar cand ai bani si faci ce vrei te doare in 14 de rasa umana

| Drimmero a răspuns:

" Am baut afinata inainte de fiecare masa, dupa ce m-am saturat de ea am inceput cu tuica, cate 3 pahare pe zi, iar frecventa se dubla cu cat anii treceau''.

| Apokales explică (pentru Drimmero):

Pare ca ai luat o portie din micul dejun al campionilor inainte de fiecare masa. Bun.

| Mosotti a răspuns:

Genetica tata, asta este secretul, ca-s altii care mananca sanatos si stau in zone nepoluate, fac sport si crapa de nu se vad devreme.
La unele broaste testoase care e secretu ca traiesc 200 ani? Genetica, sau la caini ca o mierlesc la 17 ani.
Asa cum am vazut si sportiv la 55 ani care zici ca avea 70 la figura.

| Apokales explică (pentru Mosotti):

Glumeam cu seriozitatea. Raspunde cat de aiurea poti! laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

In general eu nu raspund aiurea, imi plac discutiile serioase in general.

| SilentRain a răspuns:

Arat subtila a nepăsării, stii ce fain e sa te doara in cot de toti si de toate?

| J0B0MAT a răspuns:

Păi dacă voi trăi 100 de ani, voi afla secretul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Simplu mama cand m-a facut cu mine s-a culcat cu un urs.

| NotNamed a răspuns:

Ii zic ca sunt extraterestu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș spune că dacă aș ști secretul nu l-aș spune, dar fiindcă nu-l știu am să zic că e de la vișinată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shaorma cu de toate laughing

| StrumfulBuimac a răspuns:

Trebuie tinut cont in primul rind ca viata omului se scurteaza in primul rind din cauza abuzurilor alimentare. Ori ce abuz scurteaza viata, prea mult zahar, prea multa sare, prea multe bauturi acidulate. prea multa oboseala, prea multe nopti ne dormite, prea multe grasimi mincate etc Apoi trebuie sa nu ai nici parinti cu boli care se pot mostenii, diabet etc Daca toate acestea sunt intrunite exista sanse sa traim pana peste 100 de ani! Dar in primul rind cei care ajung la 100 de ani zic ca ei nu au facut nici un fel de abuz alimentar si daca au fost pusi sa aleaga intre cartofi prajiti cu slanina si oua sau un mar cu piine, au ales intotdeauna marul!