| IonutSiAtat92 a întrebat:

Daca ar fi sa scriu o carte,si vreau sa fie publicata,unde trebuie sa merg pentru a primi verdictul daca este sau nu pregatita pentru a fi publicata? Daca puscariasii au reusit sa scrie carti, eu de ce n-as putea? big grin

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ar fi să scriu.
Dacă ai scris-o, atunci are rost să pui întrebarea. Ce fel de carte, de ce tip? Literatură? O carte ți-o publică o editură, dacă are un conținut de valoare. Dar fii atent, că o publică pe banii tăi. Foarte rar o editură își asumă riscul publicării unei cărți pe banii ei.

| mont a răspuns:

Trebuie sa iei legătura cu o editura.