| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar trebui să lăsați un mesaj omenirii, care ar fi acel mesaj?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Marcu 1:15

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa produca robotii cat mai repede si bani in forma digitala salarii mai mari obligatoriu lege

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu îți pierde speranța în mai bine niciodată căci tocmai ea ne mai tine în viață,speră, visează, continua sa speri, sa crezi că va fi mai bine, daca pierzi speranță ai pierdut orice lupta, speră și fii o speranță și pentru cei din jur daca poți.
Speranța moare ultima dar ea nu trebuie sa moară niciodată atât timp cât traiesti.

| aditimus a răspuns:

Intoarce pagina.

| RAY a răspuns:

Daca ne sinucidem cu toti salvam.planeta

| Drimmero a răspuns:

Mesaj pentru omenire: Nu mai fiti prosti pentru ca totul se intoarce impotriva tuturor! Animalele ne dau lectie despre cum trebuie sa fim

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Poate o sa se faca icoane sa se inchine la animale laughing

| Mosotti a răspuns:

Nu mai fiti rai, ai dracu`, lacomi, egoisti, razboinici, parsivi.

| Celcestietot a răspuns:

Greu de spus, că am multe idei, dar :,, Cu tolerarea răului nu rezolvați nimic. Are vreun rost să întorci obrazul? Dacă da, de ce? ''

Tu, ce ai lăsa happy?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Să Îl iubim pe Dumnezeu! happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi frumos sa se întâmple astfel, dar de la oamenii epoci fierului greu să fie așa, ce sa le ceri.

| Fatamuntilor a răspuns:

Zambeste,iubeste,iarta!

| mentholinks a răspuns:

Da-va dracu.

| gemeni6226 a răspuns:

Nimic nu valoreaza pe Pamint mai mult decat iubirea adevarata.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Asa ar trebui, dar le umpli buzunarele cu bani si sunt in stare sa faca orice.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu stiu la cine te referi dar crede-ma mai devreme sau mai tirziu chiar si cel mai bogat isi da seama ca are nevoie sa fie iubit pentru ceea ce este el si nu pentru bani.Iar cine nu are atita judecata ca banii se pot duce de pe o zi pe alta doar sentimentele dureaza e treba lui.Nu as putea pentru toti banii din lume sa traiesc cu un om de care nu-mi place. Poate tu nu si respect pentru exceptii dar si foarte multi barbati nu se uita la altceva cand e vorba de a ramane linga o femeie decat cu ce se alege, mai ales dupa varsta de 40 de ani.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Ma refer la general, in cazul multora.
Cum sa nu, nu se poate trai cu bani chiar asa la nesfarsit, pana si cei bogati intra la un moment dat in depresie cu tot cu banii lor, daca nu sunt iubiti.
Da, eu nu as putea trai asa, trebuie sa fie acea atractie si sa imi placa mie din toate punctele de vedere in primul rand, ca daca vreau bani, ma duc la servici si ii gasesc laughing... respect pentru cei care respecta exceptilewinking.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu am cunoscut destule cupluri unde erau bani dar iubire nu si pot spune ca nu erau fericiti.Sau unul sau altul mai inainte sau mai tarziu si-a cautat pe alta, altul.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Am vazut si eu asa ceva.

| JicaContra a răspuns:

Wake the HACK up!

| RKBlue a răspuns:

Ai incredere mereu in propriile instincte, nu te increde prea mult in altii si traieste-ti viata in cel mai bun mod posibil.

| Theo94 a răspuns:

Ultimul sau ultimii sa nu uite sa stinga lumina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Țineți minte trei cuvinte, Liviu Dragnea Presedinte"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga omenire, esti de ****!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii din voi ati contribuit pozitiv la dezvoltare si evolutie, altii ati contribuit negativ la regres si prin minciuni si manipulare. Nu mai distrugeti Terra testand armele voastre idioate si nu porniti razboaie.

| Bruno92 a răspuns:

Fiti oameni e, gratis!

| anonim_4396 explică (pentru Bruno92):

Bună asta!winking

| Helper07 a răspuns:

"Tot ceea ce faceti in lumea asta, e pentru a fi fericiti. Fara fericire, portile drumurilor voastre in viata parca se inchid, caci toti o cauta in mod constient sau incinstient. Toti vor sa fie fericiti. Nimeni n-ar face ceva ce i-ar face nefericiti. Iar cand va intrebati deprimati care e scopul vietii voastre, voi va intrebati de fapt: Ce trebuie sa fac ca sa fiu implinit? Asa ca atunci cand va puneti astfel de intrebari, intrebati va ultetior de ce ati pus intrebarea, pentru ca este un motiv. De fapt lucrul pe care-l cautati in intrebarea: Care-i scopul vietii mele, e o sursa de implinire si bucurie. Asa ca ganditi-va: care e sursa inepuizabila de fericire? Stiti care e? Iubirea.
Daca nu sunteti de acord atunci nu stiti ce e aia iubire de fapt (Vezi 1Corinteni 13). Nu confundati iubirea cu un sentiment gandindu-va totodata cum poate un sentiment aproape sinonim cu fericirea sa o asigure pe cea din urma. Iubirea nu e doar un sentiment, iubirea adevarata, e atunci cand iubesti neconditionat pe cineva acceptand-ul cu tot cu defecte. Iubirea adevarata e atunci cand iubesti pe cineva care nu te iubeste, dar dinpotriva, uraste, totusi tu il iubesti din toata inima. Iubirea e singurul lucru pe care oamenii se tem sa-l piarda la moarte, chiar si Isus s-a temut. Pentru ca toti se tem sa piarda ce iubesc, iar pentru multi, ceea ce iubesc ei e viata, de aceea se tem sa o piarda mai mult decat orice. Insa pentru altii exista alta sau alte persoane pe care se tem sa le piarda mai rau decat viata lor. Sunt acele fiinte pentru care ar muri fara evitare ci cu hotarare. Pt ele au ceva ce iubesc mai mult decat viata lor. Cand vezi ca sursa ta de fericire e pe cale sa dispara, esti gata sa faci orice pentru ea, oricare ar fi ea. Asa ca scopul vostru ar fi acela de a gasi o sursa de iubire potrivita. Iar e va spun ca acea sursa e Dumnezeu. Odata ce il iubesti pe El, nu o sa-ti mai faci niciodata griji ca Il vei pierde. Moartea va parea ceva mai inofensiv decat ati scoate o masea. Scopul vostru e sa va imprieteniti cu Dumnezeu. Nu vreau sa ma credeti orbeste, vreau sa descoperiti singuri asta.
Ioan 3:16
"Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Sau Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara ci sa aiba Viata Vesnica."
Plata pacatului e moartea, nu moartea asta naturala, ci moartea vesnica, pentru ca Dumnezeu ne iubeste, si decat sa traim o vesnicie nefericiti, El ne daruieste moartea ca pe un cadou nepretuit. Dar cei ce-L iubesc, cu toate ca vor suferi moartea naturala, ei vor fi inviati, luati la Cer, si vor trai vesnic. Si nu va ganditi nicidecum la plictiseala in contextul unei vesnicii petrecute cu cel mai bun Prieten al tau. Va fi o placere fiecare clipa. Voi avem de ales daca vreti sa va imprieteniti sau nu cu El. El nu obliga pe nimeni. Motivul pentru care El ne poate schimba din niste fiinte pacatoase in fiinte curate e tocmai pentru ca ne iubeste iar iubirea e singurul lucru care schimba o persoana, nimic altceva n-o face. Dumnezeu e o sursa infinita de iubire iar iubirea e o sursa inepuizabila de fericire. Deci ce veti cauta? Fericirea sau pe Dumnezeu? Daca veti cauta fericirea n-o s-o gasiti niciodata, daca-L vezi cauta pe Dumnezeu veti fi fericiti. Nu putem fi fericiti pacatuind pentru ca nu poti pacatui din iubire, si asa cum am mai spus, iubirea e sursa fericirii. Va simtiti bine cand pacatuiti, dar nu e decat o placere palida de moment, incapabila sa mentina aprins focul fericirii dupa ce au ars toate lemnele. Dumnezeu e ca soarele, o sursa inepuizabila de caldura (iubire). Motivul pentru care iarna n-o mai simtim nu e pentru ca soarele s-a indepartat de noi, e pentru ca Pamntul s-a indepartat de soare, tot asa, faptul ca nu vedem iubirea lui Dumnezeu manifestata mereu, nu e pentru ca El s-a departat de noi, e pentru ca noi ne-am departat de El. Nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca, de aceea El nu poate sa salveze pe toti oamenii, pentru ca ei nu vor sa fie salvati.

„Tu, Israele, ești slujitorul meu, tu, Iacob, pe care te-am ales, sămânța lui Avraam, prietenul meu." (IS. 41:8)

„Avraam a crezut pe Dumnezeu…şi el a fost numit „prietenul lui Dumnezeu" (Iacov 2:23).

Imprieteniti-va cu Dumnezeu!

| JustStitch a răspuns:

Sa se apropie de Dumnezeu!

| MaryMaria333 a răspuns:

Bine faci, bine gasesti.

| EntertainYou a răspuns:

„Fiți oameni!"
Majoritatea au cam uitat.

| anonim_4396 explică (pentru EntertainYou):

Humanity is overrated sad

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceea ce nu ai tu e in general overrated.

| BecSpart a răspuns:

Ca nu exista Rai sau iad. Pământul și societatea în care trăim este iadul, haosul. Moartea nu este ceva groaznic, este singura ușa spre pace.