Întrebare recomandată | LilianaT a întrebat:

Daca ar trebui sa oferi un singur sfat unui copil despre viata, care ar fi el?

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Să accepte viaţa exact aşa cum e, cu bune şi cu rele, nu trebuie făcut din nimic o tragedie. În viaţă orice se întâmplă este planificat să se întâmple. Destinul tău îşi urmează cursul şi toate întâmplările din viaţa persoanei în cauză sunt stabilite de anumite decizii şi acţiuni luate, şi care influenţează cursul vieţii.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asculta de parinti si fi cuminte.

| antonia59 a răspuns:

Sa nu aiba incredere in nimeni..si sa isi iubeasca parintii.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dumnezeu nu există fiule, viața toată este numai a ta, ești liber acum.

| Găbițaaa a răspuns:

La fiecare decizie luata sa te gandesti la viitor.Si nu iti irosi viata pentru placeri de moment. Gandeste-te intotdeauna la consecinte. Si fii fericit :*. E foarte important. Chiar si necazurile sa le primesti cu zambetul pe buze.

| Wøodenpints a răspuns:

Să nu faci nimic din ce n-aş face eu.

| LolaLollita a răspuns:

Sa-si traiasca viata conform varstei pe care o are. Sa nu se grabeasca sa creasca, se va intampla inevitabil. Va regreta apoi ca si-a irosit copilaria, incercand sa fie mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să-şi aprecieze părinţii la maxim!
Nici o clipă să nu le întoarcă vorba, mereu să-i asculte, să fie lângă ei mereu, să-i cinstească!
Te pup!

| Mădă0611 a răspuns:

Totul e trecator, bucura-te de clipele fericite pentru ca sunt trecatoare si nu te ingrijora pentru cele triste, pentru ca si ele o sa treaca.

| Narcys21 a răspuns:

Ca cine umbla cu cei murdari, se va murdari la randul lui

| darrio2007 a răspuns:

Sa asculte de parinti.Ei au trecut prin multe greutati si nu vor ca si copilul lor sa treaca prin ele.Problema e ca adolescentii din ziua de azi nu iau in seama aceste sfaturi(nu toti). Considera ca sunt mari si sunt batuti la cap si plictisiti de cei mai in varsta.Nu ti-am raspuns chiar la obiect dar am simtit nevoia sa scriu asta. Aviz amatorilor.

| TheStory a răspuns:

Fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume.