| Mario1994 a întrebat:

Dacă ați avea sumă de 20000 euro, ați face o casă mică nouă sau v-ați lua o mașină nouă?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai pun 10 000 si imi cumpar masina asta:
https://www.youtube.com/watch?v=M1GBjq03jjY - primesc 5000€ inapoi din tva pentru ca o aduc in RO si pretul ramane in 25000€, apoi fac modificari la masina sa fiu 100% multumit de ea. Estetic modificat (motorul sta bine asa cum e)

| inflicted a răspuns:

Casă.

| Drimmero a răspuns:

Sunt curios ce casa fac toti cei care au raspuns ca n-ar alege masina. Un apartament intr-un oras decent e peste 50.000 de euro,, eventual sa-ti iei rulota de banii astia, ai si casa, ai si masina.

| Freya1 a răspuns:

Nu ti-ar ajunge bani de o casa, dar daca mai strângi ceva pe lângă poti sa o iei.Deci,casa clar.

| anonimg a răspuns:

Depinde de ceea ce este nevoie. In primul rand este nevoie de o casa, si apoi de o masina.
Dar daca voi face bani cu masina respectiva incat sa imi pot cumpara o casa, si daca am unde sa stau in tot timpul acesta, atunci as cumpara masina.
Dar in principiu casa este mai importanta decat masina. Pentru ca masini gasesti pe toate strazile oricand. Dar case mai greu.

| Celcestietot a răspuns:

Aș mai strânge și mi-aș lua mașină ca a lui Selly laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-aș da atâția bani pe o mașină nici dacă ar fi ultimul model rămas în lume.

| Nemessys a răspuns:

Pai sa vedem... masina o folosesc maxim 5 ani si casa pana mor, deci clar casa.

| Marius22222222222 a răspuns:

Depinde ce as avea nevoie mai mult

| Mario1994 explică (pentru Marius22222222222):

Aia depinde de tine.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Mario1994):

Pai da. Ca daca as avea deja masina de acea valoare as cumpara casa. Si invers. Sau daca as avea casa cu banii aia as renovao

| Nume6 a răspuns:

In ziua de azi si o casă mică e scumpă, nu neapărat una de fiţe, deci mi-aș face o casă micuţă dar drăguţă, cu cea mai frumoasă mobilă și cu utilităţi multe. Una ca in filme. Îţi zic și de ce. Să o luăm psihologic: Este foarte important ca mediul în care dormi, mănânci, îţi petreci timpul să fie cât mai frumos, pentru o stare psihică bună. In mașină nu îţi petreci atâta timp ca în casă, nu dormi, nu convieţuiești, nu faci activităţi... Plus că trăiești și fără mașină nu e importantă. Te duci doar unde ai nevoie si cam atât cu mașina, deci mașina poate să fie si una modestă...important e să fie bună și să funcţioneze să nu stai toată ziua să bagi bani in ea. Așa, mai bine îţi faci o casă cu utilităţi multe, cu mobilă foarte frumoasă. Mașina scumpă înseamna doar fiţe. Toate cele bune!

| BogdanM275 a răspuns:

Clar o casă o mașina nouă de 20.000 de euro se devalorizează mult mai mult în timp, pe lângă asta cu timpul vei ajunge să bagi destul de mulți banii în ea, mai ales ceea ce privește intreținerea ei.