| Theo94 a întrebat:

Daca ati face un top cu cele mai favorite tari din lume care ar fi alea?

https://www.quora.com/What-are-your-top-5-favorite-count ries

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Interesanta întrebare.

O sa exclud Romania ca mna... Si o sa includ doar tari pe care le am vizitat.

1. Italia. Are de toate. Munte, mare, istorie, mancare fantastica, orase superbe, caldura, frig, lacuri... Înghețată

2. Olanda. O infrastructura impecabila. Curatenie, niste sate de vis pe multele lor canale.

3. Austria. Alpii, mancarea, berea... Viena, un oras superb.

4. SUA. Desi nu as locui acolo are un farmec aparte. New York ul... Pfff l as vizita in fiecare an macar 3-4zile. Plajele din California. Cartierele lor de case din suburbii...

5. Elveția, niste peisaje superbe... Calitatea vietii, siguranță.

| Freya1 a răspuns:

Canada
Elvetia
Usa
Este frumos si prin suedia, dar doar in anumite parti (Sunt niște insulite).Si tarile exotice sunt ok, dar la cele exotice de obicei e cam multa sărăcie, doar zonele alea turistice sunt facute smecher.

| Invictusman a răspuns:

A noastră e o Tara frumoasa nu as da.o pe nici o Tara dar păcat ca e locuita de toți cioflangari și needucații, desigur printre persoanele educate și cei civilizați care sunt tot mai putini.
Și Elveția e frumoasa, Italia, Belgia, Olanda are o populație foarte muncitoare și pragmatica, sunt foarte educați și civilizați oamenii dar sunt comuniști și rasiști, dar și noi suntem rasiști.
Nu as da România pe nici o Tara din Europa, dacă România ar avea oameni civilizați ca olandezii cred ca era cea mai frumoasa Tara din lume nu din Europa, dar avem de ăștia care își fac nevoile fiziologice pe unde apuca care au venit din evul mediu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Japonia -pentru cultura lor unicata : Kawaii
2.Australia - pentru economie si geografie
3.Rusia- cele mai frumoase femei din lume, o gramada de paduri intinse, vodka
4. USA- dar mai degraba zona sudica.
5. Canada -motive mixe

| rapandula a răspuns:

Germania