| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ați putea întocmi o lege universală, care ar fi aceea?
Sunt curioasă. big grin

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

O singura lege as da:ca oamenii sa se iubeasca intre ei.Asta e legea cea mai mare si a credintei crestine.Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insuti.

21 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Toata lumea trebuie sa ajunga ca al Bibliei Dumnezeu. Gandeste-te putin, ca daca cu totii am avea calitatile lui Dumnezeu, ar fi lumea perfecta si totul ar merge de la sine!

| JicaContra a răspuns (pentru Celcestietot):

Si am muri de plictiseala in cateva ore, cel putin eu as muri, fara nici un "challenge" viata e un rahat amarat

sigura lege universala care imi vine in minte ar fi sa fie fortati sa fie cinstiti oamenii din varf, politicieni, magnati, generali, etc.

| Celcestietot a răspuns (pentru JicaContra):

Eu unul, nu. Cu moralitatea divina poti face orice si in plus nu mai daunezi mediului inconjurator, este extraordinar.
Este buna si legea ta.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dumnezeu este Infinit, iar noi, în cel mai fericit caz, tindem la El... întotdeauna fiind loc de mai bine.
Analiză matematică de clasa a 11-a laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci si bunatatea este infinita! Deci, tinderea noastra spre bine, acumularea, INCARCAREA cu asa ceva este la nesfarsit, iar asta inseamna ca vom avea partea de o lume mai buna.
Nu chiar analiza de clasa a XI-a, seria armonica generalizata nu se invata la facultate big grin?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ai dreptate, și bunătatea e infinită.winking Nu știu ce zici acolo, m-am oprit abia după Bac laughing dar știu că am urât analiza din tot suflețelul meu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare om cu ale lui happy!

| SilentRain a răspuns:

Amenzi mari pentru bullying

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Da sunt ok si cu asta big grin

| CostinAlamariu a răspuns:

Respecta proprietatea altora. Atat. E singura lege necesara pentru civilizatie

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ce tie nu îți place, altuia nu ii face".

| TheGentleman a răspuns:

Aș mai adăuga celor spuse de utilizatorul de mai sus: acceptarea și renunțarea la resentiment, având în vedere următorul citat: „Life's not fair... While some are born to feast, others spend their lives in the dark." = Viața nu e dreaptă. În timp ce unii se nasc să se înfrupte, alții trăiesc în întuneric" happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajută!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contul meu trebuia șters, offff @&#&-@+*--"+1"&+@&#-*&$-

| MaryMaria333 a răspuns:

Egalitate intre oameni si respect

| Dana1999 a răspuns:

Sa respecți ca sa fi respectat. Asta este o lege nescrisă pe care multi cred ca o stim.

| sanboss a răspuns:

ANTIHRISTUL o va face. Una din legile intocmite va fi ca omenirea sa se inchine lui pretinzand ca este Dzeu.

In schimb referitor la intrebare, as introduce in scoli BIBLIA ca sa nu mai fie nevoie de ea in puscarii. Cu o educatie Scripturala omul se va ridica la alte standarde de convietuire

| Justme79 a răspuns:

Oamenii să fie mai bunii unii față de alții happy

| VictorJulien a răspuns:

Fara minciuni!

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Eu as interzice cu desavarsire CORUPTIA!