| CdeMetal a întrebat:

Daca ati putea sa deveniti nemuritori, dar ati avea doua optiuni:
1.Sa nu imbatraniti, dar sa trebuiasca sa va ascundeti pentru ca nu vreti ca lumea sa afle despre asta, v-ar pune intr-un laborator mai mult ca sigur.
2.Sa muriti dar sa renasteti ca alta persoana si sa va aduceti aminte fiecare viata avuta inainte.
Ce alegeti?

15 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Și nu m-ar hăitui nimeni, ca pe ăia din Highlander? laughing
Cred că-n ziua de azi, cu atâta tehnologie și Big Brother oriunde, ar fi mai dificil să te ascunzi, să-ți pierzi urma ca să nu atragi atenția că nu mai mori odată dar cine știe, s-ar putea să-mi iasă. Totuși varianta asta a fost fumată deja în atâtea filme/seriale, aș alege varianta 2, aș avea parte de n-șpe copilării și n-șpe adolescențe (mă nasc de diferite sexe ori trebuie să mă dezvirginez de n-șpe ori?), ar putea fi o experiență interesantă.

| RAY a răspuns:

2.Sa muriti dar sa renasteti ca alta persoana si sa va aduceti aminte fiecare viata avuta inainte.

| Drimmero a răspuns:

Ce intrebari copilaresti... zici ca e ceva intrebare din flori, fete si baieti, joc al copilariei.

Cum nimic nu e vesnic voi alege a 2-a varianta, treaca-mearga sa fiu pe subiect.

| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

Uh... cred ca era... flori, fete SAU băieți...
Iar tu, asta de întrebi, ma reincarnez într-o alta persoana să-mi amintesc toate jocurile din copilăriehee hee (alea care se jucau afara, cu alțcopii, nu cele de pe calculator).

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Tot aia e.

Ai avut si tu copilarie frumoasa? cred ca tot din '90 faci parte, noi astia de acolo am avut cea mai frumoasa copilarie, dupa 2000 e jale si prapad.

| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

Da, generația '90.
Minunata. Mai ales când jucam fotbal cu băieții și unii nu ma vroiau în echipa laughing sau la fel cu lapte gros ca cică săream prea tare
Sau când făceam trafic cu TETRIS intre prieteni, ca se găsea vreunul care sa aibă un model mai nou.
Sau când fumam țigări roz... de guma laughing
Sau când îmi făceam cate 10 tatuaje pe mână... care reușeau sa se lipească cum trebuie...

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Cei mai misto ani, verile in anii aia erau incomparabile cu ce e acum, parca nu mai sunt nici anotimpurile la fel ca atunci.

Jucai fotbal? te discriminau baietii pentru ca ei jucam tare, se temeau sa nu te loveasca...sau pentru ca nu voiau ca o fata sa se bage in ale lor.
Cele mai geniale mi se pareau jocurile pe televizor, investitie in dischete, aia era cam prin perioada scolii generale in primele clase.
Cand erai copil uitai de foame atunci cand stateai afara de dimineata pana seara, era viata!

| CdeMetal explică (pentru Drimmero):

Am doar 16 ani, poate se explica de ce pun astfel de intrebari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca prima.
Nu vreau sa am mai multe vieti. Imi ajunge una. Nu vreau sa intalnesc persoane de care sa ma atasez in fiecare viata. Mai bine stiu ceva sigur si aia e laughing

| Andreeush a răspuns:

Aș prefera a doua variantă.

| Hammurabi a răspuns:

Prima variantă.
A doua e mai nașpa. Te poate călca mașina, poți face cancer, poți muri la cutremur sau rămâne îngropat sub dărâmături, poți fi împușcat sau poți trăi o viață în căruciorul cu rotile.
Chiar dacă ai avea parte de mai multe copilării, bătrânețea, boala și moartea nu cred că pot fi experiențe prea plăcute.

| Raven a răspuns (pentru Hammurabi):

Dar dacă ai fi ca Dr Who, fără copilărie ori adolescență nouă, fără boală sau moarte, pur și simplu o tranziție către un cu totul alt trup/personaj?

| Hammurabi a răspuns (pentru Raven):

E, așa ar mai merge. laughing

| RainmakerX a răspuns:

Prima pentru ca m-as muta mereu in alta tara/mi-as inscena moartea.

Dupa 10 vieti lucrate la McDonalds as avea destui bani cat sa-mi cumpar o vila intr-o padure si m-as muta acolo permanent laughing

| KarinaLee6 a răspuns:

Varianta 2.