| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati putea sa va muti in ce tara ati alege sa traiti?
Ce parere aveti despre tara noastra?
Ce impunatatiri ati aduce?
Ce lucruri ati face pentru ca traiul nostru sa redevina unul decent?

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Vreau ca dupa liceu sa ma mut undeva in nord, Norvegia/ Finlanda/ Suedia/ Danemarca sau in Germania. Cel mai mult mi-ar place in Norvegia.
Ce parere am despre Romania? In curand va deveni Rromania, trebuie s-o recunoastem, nu mergem deloc bine. Imbunatatirea cea mai mare in acest moment ar fi sa-i omoram pe cei care ne conduc.

4 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Mutati" scuze

Răspuns utilizator avertizat
| Trinitas a răspuns:

Norvegia for damn sure, fiindca o duc al naibii de bine si fiindca am auzit ca multi sunt metalisti :p
In tara, am putea incepe prin a gandi ce facem, de 20 de ani parca totul e gandit cu c*rul. Sistemul de invatamant e cel mai ok din toata Europa, cand te gandesti ca un copil de a 6-a din Romania intra intr-a 8-a in Anglia, de exemplu. Si a trebuit sa vina Funerariu sa-l dea peste cap.
Si legislatia e destul de naspa, iar sistemul sanitar e sub nivelul marii.
Dar cea mai naspa chestie in Romania este prostia de care am fost invadati in mare parte datorita mediei. Vreau sa spun, pana acum am vazut la televizor numai manele, housereli si fufe cu tatele pe-afara, iar apoi ne plangem ca ne-am facut de ras la bac.
Keep rockin'!

| me1995 a răspuns:

Oriunde
tara e super, mai puitn oamenii
imbunatatiri*...niciuna,ar fi prea multe
am deja un trai decent