| RAY a întrebat:

Daca banii nu aduc fericirea, atunci ce anume aduce fericirea?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Scopuri marete, entuziasm si actiune.

| darrio2007 a răspuns:

Cardul.Cat mai gros.

| Andrada003 a răspuns:

Eu zic ca fericire o aduce sanatatea, prietenia, familia...

| Musique a răspuns:

Tot ce e în jur nostru, aduce fericirea.
Până și banii.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Sănătatea și dragostea
Sănătatea este lucrul ce mai important după părerea mea, ca degeaba ai bani, dacă nu ai sănătate.
Dragostea sau iubirea sunt foarte importante și ele.
Dar totuși omul ca sa fie fericit are nevoie și de bani trebuie sa recunoaștem.
Mult succes.

| PinkPanter a răspuns:

Dragostea fata de aproapele tau si de Dumnezeu.Sau facerea de fapte bune

| Delicacy a răspuns:

Vrei să spui că nu te-ar face fericit să te plimbi singur cu propria ta maşină, cu muzica ta preferată pe şoselele pustii?
Banii întreţin fericirea.

| blueheart a răspuns:

Lucrurile simple iti aduc fericirea:dragostea partenerului, zambetul copilului tau, familia, prietenii adevarati, persoanele din jurul tau, cei care te vad asa cum esti cu adevarat.

| CryChristiAN a răspuns:

Viata ne aduce fericirea adevarata.
Cand simtim ca ne bucuram pentru o sarcina indeplinita si cand stii ca nu-ti irosesti viata numai prin pofte pamantesti si alte lucruri care chiar nu aduc nici un castig pentru suflet si nici o bucurie, atunci esti cu adevarat fericit.
De-asemenea cand vezi toate frumusetile naturii ( ca pana la urma, natura inseamna viata), cunoasterea ei temeinica poti spune ca te simti intr-un fel implinit.

Răspuns utilizator avertizat
| mel24 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea dar o intretin happy

| MeAlex a răspuns:

Sanatatea, dragostea, succesul, familia, prietenii si banii totusi.

| RAY explică (pentru MeAlex):

Ce sanatate ai, prieteni find sarac fara un leu in buzunar?

| MeAlex a răspuns (pentru RAY):

Tu ai zis ca banii nu aduc fericirea, nu eu. Tu sa te intrebi big grin

| RAY explică (pentru MeAlex):

Uni spun ca nu aduce fericirea

| Mishelle173 a răspuns:

Baniiaduc fericirea doar daca nu sunt prea multi. Pe linga bani mai ai nevoie si de sanatate, dragoste, familie, susinere, prieteni, distractie, cunostinte.