| annna27claudia a întrebat:

Daca cineva mi-a depus bani pe card si nu a scris numele de familie corect dar iban ul da, o sa-i primesc?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu se pun pe card, ei nu sunt niciodată pe card. Dacă banca a acceptat tranzacția, o să îi primești.

| annna27claudia explică (pentru sadrian46):

Cat dureaza din Germania in Romania ca sa-i primesc? De vineri de pe la 11 i-a transferat si inca nu am primit

| sadrian46 a răspuns (pentru annna27claudia):

Sâmbătă și Duminecă nu sunt zile bancare, nici aici și nici acolo. Astfel, operația se derulează azi, luni. Astfel, sau azi sau mâine.

| annna27claudia explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim asta.
Verifica luni la banca.

| annna27claudia explică (pentru Violleta2022):

Nici macar pana azi nu au intrat

| Violleta2022 a răspuns (pentru annna27claudia):

Inseamna ca transferul bancar nu s-a efectuat iar banii sunt returnati in contul persoanei care a facut transferul.
Ar putea sa faca transferul din nou, dar de data asta corect, cu nume, prenume si cont IBAN

| mentholinks a răspuns:

O sa-i primesti, da.