| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva va spune ca nu are WhatsApp, Instagram, Tik-Tok nici macar Facebook ce parere ati avea despre el (si e tanar 20` ca la o persoana mai in varsta se explica ca nu o are cu din astea)?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e invatat cu ele. Totul are un folos Facebook sa deschizi conturi online fara sa bagi datele manuale - wasap suni gratuit pe altcineva doar folosind GB din telefon sau se trimit dovezi in direct Instagram si tictac sant inutile

evenso
| evenso a răspuns:

Este posibil sa fie cum spune el, dar se poate intampla ca el sa nu isi doreasca sa comunica cu tine in privat.

| anonim_4396 explică (pentru evenso):

Era vorba de mine, nu o am cu retelele de socializare am chiar un Facebook asa cu nick., In rest nimic altceva, imi place anonimitatea iar oamenii se uita ciudat la mine cand spun ca nu am Insta, whatsapp sau Facebook normal. Ok nu nu imi prea plac nici oamenii.

| RAY a răspuns:

WhatsApp=eu il folosesc ca clienti sa imi trimita locatia lor si documente, poze =daca nu esti ca mine nu are rost sa folosesti
Instagram=le urmaresc pe unele de pe tik tok in rest e narcism, pierdere de timp, de vb cu fete doar daca arati bine in rest cersetoare multe de like =desi nu recomand
Tik-Tok=e pierdere de timp, noroc cu vreo 2, 3 persoane care sunt pasionate de pshiologie,filozofie,in rest cearta,injuri =doar pentru acele pers intru si sa vad cum se injura astia si video amuzate,in principiu nu i vad rostul

Facebook =daca nu ai familie in strainatate =nu i vad rostul, ce parere as avea? ca omul asta a evoluat si aprecieaza timpul, si eu traiam virtual si mam ales cu nimic, internetul te ajuta daca inveti o limba straina, urmaresti documentare si citesti carti pe scribd, in rest pierdere de timp

| SilentRain a răspuns:

Înseamnă ca nu are timp de pierdut, fie nu are net si telefon

| Apokales a răspuns:

Din toate astea am doar WhatsApp ca sa vorbesc in strainatate. Si am 24 de ani.

| NotNamed a răspuns:

O parere foarte buna. Asta ma face sa conștientizez ca ziua nu si.o petrece pe retelele de socializare ceea ce înseamnă ca este o persoana mai serioasa, destepta si realista.

| DonEduardo a răspuns:

As zice ca minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate el/ea nu o vrut sa tina legătură cu cel care i-a cerut cele menționate de tine, asa ca să folosit de acest pretext ca nu ar avea, de fapt are, cine naibii nu are la 20 de ani Facebook sau celelalte menționate cocoșatul de la notredam poate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum as putea sa imi fac o parere doar bazata pe un unghi si nu pe un intreg? Cum as putea sa imi fac o parere doar emitand prejudecati din ceea ce vad la suprafata?

Un timp pe care il petreci relaxandu-te nu este un timp pierdut. Oricare aplicatie mentionata de tine poate fi folosita in scopuri utile sau te poate indobitoci. Depinde cum o folosesti.

Am tendinta sa resping oamenii care asimileaza dejectii, indiferent de provenienta lor ( social media, interactiune umana, tv etc. ).

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cu siguranță asta nu e întâmplător

Ci e rezultatul unui mod de gândire.În majoritatea cazurilor un mod de gândire bun (în opinia mea)

Deci respect și admirație.

Și mă îndrăgostesc de ea dacă e fată : )))

| UnDiavol a răspuns:

EU nu suport tiktok
Instagram nu am avut in viața mea cont nu știu cum este treba acolo

Părere nu am nicio părere rea sincer bravo lui

| danaieladaniela a răspuns:

Sincer bravo lui.
Rezelele astea de socializare fac tare mult rau...