| Tedx a întrebat:

Daca dorm dimineața si ma trezesc pe la 16:00 17:00 dupa amiaza are ceva?
(P.s va scriu această întrebare cand ma culc la 06:00 dimineața)

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De exemplu eu daca dorm atunci numai am somn noaptea, asa intre ore 13_14 nu imi afecteaza somnul noaptea

| Celcestietot a răspuns:

Daca asa doresti si din moment ce iti stii programul mai bine fata de noi, nu are nimic.

| gemeni6226 a răspuns:

Niciodata somnul de zi nu este asa de odihnitor ca cel de noapte. Daca cineva mai multi ani la rind schimba ziua pe noapte si invers sanatatea va avea de suferit.Ma gindesc aici la anemie, lipsa de vitamine si vitalitate scazuta fata de cei care dorm bine la noapte.

| RKBlue a răspuns:

In afara de faptul ca ratezi cam tot ce se intampla in timpul zilei,
si unele studii arata ca iti poate afecta mai multe lucruri, printre care cam 100 de tipuri de proteine din sange, nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

Nu neaparat, nu e chiar Ok la copii dar la maturi nu are importanta, totul se poate prelua din alimentatie si vitamine. Personal frecvent dorm ca el de la 6 dimineata pana la 14 dupa masa. Tipul doarme prea mult pana la 16-17? ar veni 10-11 ore ce nu e sanatos. 8 ore trebuie sa ajunga.

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca la adulti nu prea are importanta, dar m-am gandit ca intrebarea e pusa de un copil( dar atunci nu prea ar avea cum sa doarma asa, decat in vacanta, si i-ar fi mai rau)

Stiu oameni care dorm cam ca si el, dar mai putin, cam 8-9 ore, si nu sunt chiar asa de sanatosi.Dar depinde de organism banuiesc, si cum ai zis tu, de dieta pe care o are.
Doar el poate poate vedea daca ii e rau sau nu pana la urma.