| chiftelutacrocanta a întrebat:

Daca editezi un videoclip pe Movie Maker, cu imagini, si pui o melodie NUMITA 50 CENT P.I.M.P pe fundal,
dupa care il pui pe youtube videoclipul cu imagini si cu melodia:50 cent-P.I.M.P, este considerat acest lucru furt sau falsificare de melodie daca nu ai licenta, si este pedepsita fapta cu puscarie sau chiar cu pedeapsa capitala, daca melodia vine de la o vedeta importanta? Poate sa ma dea in judecata oamenii lui 50 cent de exemplu, pentru ca i-am stricat imaginea melodiei?

Va rog sa ma lamuriti, mi-e frica de mor ma simt amenintat si am picat intr-o depresie adanca.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu man laughing melodia lor e publica. Si o poti folosi. Crezi ca esti primul care face asta? Ia gandeste-te de exemplu la cei de pe la TV care fac pamflete.
Eu zic sa stai calm. Cum sa pici in asa depresie din cauza asta?

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Presupun ca da happy Eu nu le am prea mult cu domeniul asta. Dar si eu mai editez. Ce programe folosesti?

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Da. Eu folosesc AVS si Sony vegas pro.