| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti prea slab nu te primesc la cluburi sportive, sa practici un sport? Ma tot contrazic cu ai mei pe tema asta.

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ba da, te primesc. Nu e chiar asa un mare dezavantaj. Chiar si daca erai foarte gras, existau sanse sa fii acceptat. Pastrat pe parcurs poate nu, insa, initial, oricine merita si oricine primeste o sansa.

| Drimmero a răspuns:

Cel mai probabil te referi la fizic, la putine kg. Depinde ce sport vrei sa pratici pentru ca iti trebuie oarecum o rezistenta, o constitutie puternica pentru a nu te rupe de la primul contact.

La ce sport te referi in special?

| Alisha55378 a răspuns (pentru Drimmero):

Volei,baschet sau handbal unul dintre ele, nu m-am gândit sigur

| Drimmero a răspuns (pentru Alisha55378):

Pentru handbal nu iti trebuie cine stie ce fizic, se cauta subtirei pentru atacurile alea in viteza, patrunderi prin aparari.
Cat despre volei si baschet se cauta ceva forta mai mare,, ai cam putea sa te orientezi spre handbal.

| Holiday a răspuns:

Daca esti foarte slab, sarituri cu schiurile ar fi un sport perfect pentru tine.happy

| RainmakerX a răspuns:

Daca se plateste cotizatie atunci probabil te primeste oricine.
Daca este gratuit atunci probabil te primesc dar nu se stie daca ramai...

| Alisha55378 a răspuns (pentru RainmakerX):

Ce este cotizația?

| RainmakerX a răspuns (pentru Alisha55378):

Difera de la un club la altul. Eu plateam vreo 80 de ron pe luna pentru karate.

| ibaal a răspuns:

Poate ca depinde de sport...dar, nu cred ca este o problema. Asta se poate rezolva. Plus ca facand sport te definesti, poti incepe ca o scandura si termini ca un "fibros"
Bine, asta daca nu te apuci de sahrolling on the floor