| UnuPentruAltu a întrebat:

Dacă faci ce îți zice șeful doar ca să nu fie mai rău nu înseamnă ești laș?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Cu totii am intalnit la locul de munca "sefi" care n-au habar cu ce se mananca serviciul pentru care sunt platiti. Acum, raspunsul la intrebarea ta se imparte in doua categorii:
1) Daca seful tau ti-a recomandat sa faci ceva ce esti de parere ca este ok, atunci nu esti las.
2) Daca seful tau ti-a recomandat sa faci ceva, insa tu stii cu siguranta ca acel lucru nu este ok dar tot l-ai facut, atunci esti un las pentru ca nu ti-ai expus punctul de vedere.

| oglindasultanului a răspuns:

Inseamna ca-ti respecti seful,, esti subaltern si asta e meseria ta. Iar el este cam mofturos, reactionand negativ pentru a iti controla comportamentul.