| Mihaela2022 a întrebat:

Dacă fiecare avem o stea pe cer înseamnă că zodiile ne influențează? Sunt zodia rac. Am avut prieteni rac și mi-au făcut mult rău.
Părinții mei sunt varsatori si m-au ajutat reciproc, am mulți prieteni varsatori care ma ajută.
Credeți că sunt influentati de zodie?
Astrele au viață intr-un fel?

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Am niste baze foarte solide in domeniul astrologiei, studii zilnice, aprofundate si, dupa atatia ani pot spune un singur lucru:astrologia e o prostie.
Ia-te dupa zodii, esti rac, te intelegi cu varsatorii pentru ca, poate ai ascendent in varsator, luna in varsator sau una dintre case in zodia asta.Nu te intelegi cu racii pentru ca nu ai zodia racului in nicio casa.Sunt niste detalii idioate, sa iti ghidezi viata dupa asa ceva.Asculta asta de la o persoana care se lua numai dupa zodii.
Si eu sunt rac si racii tind sa fie credului si inocenti in prostia lor; poate perioada in care sunt nascuti oamenii, sau anotimpul le influenteaza viata, mi-e greu sa cred ca pozitia unor planete si stele ne descrie viitorul, sau cati copii o sa avem.
Eu nu ma inteleg cu varsatorii si am Venus in leu, Venus fiind iubirea, iar leii se inteleg cu varsatorii. Unde e logica? Nu e.Nu ma inteleg cu varsatorii ca sunt ciufuta eu.Nici cu racii nu ma inteleg, ma inteleg cu berbecii, leii si sagetatorii.De ce? Alta aiureala, ca sunt zodie de apa, iar cele enumerate mai devreme sunt zodii de foc. Unde e logica? Nu e logica laughing
Ia omul fix cum e, nu dupa zodie.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu nu am cumpărat nicio steahee hee

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu te influențează cu nimic, ai nimerit oamenii de treaba atât
Sunt pești, și oamenii au fost scârbe indiferent de zodie
Nu are sens sa te iei după zodii. astea sunt povesti pentru copii, e imposibil ca un singur tipar sa se potrivesca la toți