| Joker3134 a întrebat:

Daca iei covid și ești asimptomatic, poate trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu te prinde.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce anume sa treaca? Un asimptomatic nu prea se imbolnaveste, doar plimba virusul.

| Celcestietot a răspuns:

Dacă cumperi o mască și un dezinfectant poate se gândește să treacă de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca te interneaza arafat sa iti dea niste paracetamol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am inteles Covid19 trece NUMAI de la sine. Nu exista tratament, medicamentele ce iti da sunt mai degraba suplimente pentru sistemul imunitar. Si daca nu esti bolnav cu afectiuni severe iti trece de la sine probabil fara a stii ca l-ai avut.

| Bruno92 a răspuns:

Îl elimina sistemul imunitar

| Hollyg a răspuns:

Inca nu s-a descoperit vaccin sau leac pentru covid, deci in prezent se tratează simptomele si Complicațiile. Ca spre exemplu, se tratează febra, pneumonia etc. Poate trece de la sine doar in momentul in care imunitatea este suficient de ridicată. Însă, simptomele trebuie tratate.

Răspuns utilizator avertizat