| Joker3134 a întrebat:

Daca iei medicamente gen xanas,anxiar, respin nu ai voie sa conduci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxiar e mai slab ca xanax, de la xanax te poate lua somnul primele 4-5 zile. da nu e unterzis sa conduci cand i ei xanax sau anxiar. anxiar isi face efectul mai greu pe anxietate si atacuri de panica, xanaxul isi face efect cam in 60 de minute.

8 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Citeste prospectul ca iti spune daca produce somnolenta sau nu si daca este contraindicat la conducerea unui autovehicul.
"Xanax vă poate face să vă simţiţi somnoros sau ameţit, cu pierderea puterii de concentrare, aşa încât
este foarte important să nu conduceţi vehicule şi să nu folosiţi utilaje până când nu aţi stabilit cum vă
afectează medicamentul. "

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Prospectul este in cutie, pe cutie, pe ambalaj sau daca nu, pe internet. Dar cel mai bine intrebi medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. Cred ca ai voie dar am auzit ca nu.