| Joker3134 a întrebat:

Daca iei trimitere de la medicul de familie ca sa te duci la psihiatrie trebuie sa-i spui si la cine te duci si data sau nu?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Da, așa știam. Primești o trimitere la un anumit interval de timp, nu una după alta.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Te duci unde vrei, durata este de 3 luni apoi alta trimitere

| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Da, așa știam. Primești o trimitere la un anumit interval de timp, nu una după alta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Trimiterea se da pentru specialitatea respectiva si este valabila 30 - 90 de zile, in functie de boala. De aceea trebuie intrebat medicul de familie. Nu iti spune in ce data sa te duci, dar trebuie sa vezi ca este cu programare. La unii medici si dupa 2 luni de zile. Cu aceiasi trimitere poti fi consultat de 2 ori in interval de 60 de zile.