| Joker3134 a întrebat:

Daca iei trimitere la medicul de familie catre psihiatrie si te duci iar apoi vrei sa schimbi psihiatru si iei alta trimitere mai ai vreo treaba cu primul medic? Sau poate sa zica ca esti ok si medicul la care te-ai dus a doua oara si sa fie bine? Adica sa iti dea rezultatul medicul al doilea!

16 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa mergi la ce medic vrei tu (contra cost).

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

Pai de ce să zică că ai ceva daca tu ești ok? Poți merge la 50 medici, daca tu ești ok tot aceiași rezultat îl primești.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

Din moment ce ai primit bilet de trimitere, trebuie' sa duci in 'contravaloarea' lui rezultatul.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

No fain daca el nu știe că trebuie' să-ți de-a scrisoare medicala cu diagnosticul in schimbul biletului că medicul să-ți treaca diagnosticul in fisa... e naspa.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

Poți să i-l ceri și zici că ți-o cerut medicul.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

Poti merge la altul cu alta trimitere. Dacă n-ai nevoie neapărat de rezultat undeva, îi spui medicului de familie că n-o vrut omu' sa dea.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

Mergi la cine vrei in judetu' ăla.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Poți să schimbi medicul de câte ori vrei, rezultatul va fi același.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ti-am scris in privat.