| Bruno92 a întrebat:

Daca ii dau fallow unei persoane pe Facebook ii pot vedea toate postările sau trebuie sa fim friends on Facebook ca sa pot vedea tot ce postează? Cum aș putea vedea tot ce postează? happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți apare butonul de follow lângă nume dacă îl are pe public. Pe public, adică îi poți vedea postările și fără să o/ îl ai în listă. Oricum, limita de prieteni pe Facebook e de 5000. Nu ar exclus să aibă mulți prieteni, de acolo și numărul mare de followeri.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Daca ii dau fallow unei persoane pe Facebook ii pot vedea toate postările?"

Poti vedea TOT ce distribuie pentru PUBLIC.
Dar NU POȚI vedea ce distribuie intre prieteni. Iar ca sa afli, trebuie sa te gasesti in lista lui de prieteni.
Numărul mare de prieteni NU are nicio legatura cu numarul celor care ii urmaresc profilul. Sunt chestii diferite.
In cei 1800 de urmaritori, intra:
- cei care apasă butonul "Urmareste"
- cei care ii trimit cerere de prietenie si sunt in asteptare.
In momentul in care posesorul contului accepta una, va rămâne cu 1799 de urmaritori. Dacă mai accepta inca una, va rămâne cu 1798. Și tot așa...
-cei cărora nu li se aproba cerera de urmarire.

Răspunsul premiat e doar partial corect.
Corect ar fi fost: "nu ar fi exclus să aibă multe cereri de prietenie (nu "multi prieteni"), de acolo și numărul mare de followeri."

| Bruno92 explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc frumos :*

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Dacă are profilul pe public persoana, nu trebuie să o ai la prieteni. În cazul în care nu-l are pe public, trebuie să o ai la prieteni.

| Bruno92 explică (pentru unu3doi2trei1):

Am văzut că are 1800 de urmăritori asta nu înseamnă că are profilul public?

| floresdemayo a răspuns (pentru Bruno92):

Îți apare butonul de follow lângă nume dacă îl are pe public. Pe public, adică îi poți vedea postările și fără să o/ îl ai în listă. Oricum, limita de prieteni pe Facebook e de 5000. Nu ar exclus să aibă mulți prieteni, de acolo și numărul mare de followeri.