| brokxy a întrebat:

Daca incepi sa plangi din cauza singuratatii e grav?
Nu stiu cum sa ma mai schimb sa imi fac prieteni, sunt o persoana groaznica, mai bine m-ar omori cineva. Sunt fata si fetele nu ma suporta, baietii ma ignora. Si am inceput sa ma tem sa mai conversez cu oamenii. Deci tehnic vreau prieteni dar imi e frica ca deranjez pe TOATA lumea. Mai bine nu ma nasteam

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu te schimbi. Să cauți direct un amant, pentru asta te-ai născut.
Viața în sine din start nu are obligația să îți ofere prietenie așa cum vrei tu. Nu este vorba că nu sunt oameni în jurul tău ci că tu ai pretenții de la ei să îți fie prieteni. Iar dacă ei nu sunt iar tu nu faci nimic, nu ești de vină tu, de vină sunt ceilalți și viața pe care ai.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e grav. Ar fi o idee sa analizezi de ce ai ajuns aici. Povesteste-ne un pic despre tine.

| Andreeush a răspuns:

Dacă trăiești cu frică nu ajungi nicăieri.
În primul rând ar trebui să ai mai multă încredere în tine, să fii mai puternică.
După aia poți încerca să vorbești cu cei din jurul tău.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu nu as consuma lacrimile din cauza asta. E nevoie de ele.Cine nu le are va trebui sa apeleze la lacrimi artificiale.
Prietenii se țin cu cheltuiala! Nu te cheltuiești, nu ai prieteni. Adevărul este ca nu merita sa te cheltuiești.Prietenul adevărat la nevoie se cunoaște. Prietenii profitori, la nevoie nu te cunosc.Așa ca acepta-te așa cum ești pentru ca fiecare din noi s-a ars cel puțin odată increzandu-se in "prieteni".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bate palma.
Ba se uita de sus la tine, ba te considera freak, inadaptat. De ce sa comunici cu ei, poate numa le dai motiv sa-si bata joc de tine, sau ii plictisesti, deranjezi. I know the feeling... sad but true
Prieteni? iti dai cu seama ca daca esti ciudat "oamenii normali" nu te vor in preajma singura solutie e sa gasesti alti ciudati ca tine. "rebuturile societatii " social-outcast
Eu tot caut fara succes grupuri de genu.