| anonim_4396 a întrebat:

Dacă întrebi o fata ce face iți răspunde: bine tu, apoi ii răspunzi și tu. Ce i-ai mai putea spune după?(dacă ea ar fi fata în fata cu tine). Câte variante ar fi încât sa nu fie stupid? Poate pare ciudata întrebarea, dar nu am multe idei.

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Evita replicile de agatat, daca esti fata in fata si va intalniti pe strada de exemplu, intreab-o politicos unde se duce, dupa
remarca-i si complimenteaza-i tinuta, parfumul daca il simti, spune-i incotro te indrepti si tu, de acolo faci conversatie, dar nu exagera cu complimentele, cate putin din tot.

| Mosotti a răspuns:

Daca va placeti mult reciproc, curge conversatia de la sine, orice prostie spui sau spune, pare simpatica, nimic nu va fi stupid.

Vorbiti ce va trece prin cap in acel moment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are cum să nu devină stupid dacă o întrebi ce face în timp ce se află în fața ta.

| Rocklove a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai citește încă o data ce am scris. Nu ai înțeles.

| anonim_4396 explică (pentru Rocklove):

Nu.
Dacă ți se pare că nu ți-am răspuns la întrebare e din cauză că ce aveai tu în minte când ai scris-o şi ce ai reuşit să pui în cuvinte sunt lucruri diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Vorbesc cu o fată frumoasă." Știu un șmecheraș de genul. laughing