| RAY a întrebat:

Daca lasi o albina sa stea pe mana ta o sa te intepe oare? Tot trag la mine mereu si mi-e de intepatura lor

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu faci o miscare de bruce lee nu iti face nimic. Cand mai vad una ca vine la mine stau nemiscat si respir relaxat pana acum nici una nu s-a asezat dar dupa cateva secunde a plecat singura. I data m-a intepat cand eram mic pentru ca o atacasem si doctoru a zis daca nu ma vaccinam in 24h eram mort

| Dismally a răspuns:

Nu te inteapa. Albina reactioneaza la gesturi bruste, daca dai cu mana spre ea incercand sa o alungi sansele sunt foarte mari sa te intepe, daca o lasi in pace se va aseza pe tine, va sta putin pe urma va pleca singura.

| PainTech a răspuns:

Am fost intepat de multe ori fara se le fac nimic. Deci... poate.

| ioan452 a răspuns:

Pai nu o lasa, normal ca o sa te intepe.Mai ales daca ai alergie la ele o sa ti se umfle mana.